RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ СТУРБОВАНА РЕКЛАМОЮ НОВОГО СПОСОБУ УХИЛЕННЯ НЕДОБРОСОВІСНИХ ПОЗИЧАЛЬНИКІВ ВІД СПЛАТИ БОРГІВ

444.jpgАсоціація українських банків звернулася до Верховного Суду України, Вищого господарського суду України та Генеральної прокуратури України з проханням відреагувати на випадки незаконного ухилення недобросовісних позичальників від виконання своїх обов’язків перед кредиторами шляхом проведення процедури банкрутства фізичної особи - підприємця.


За отриманими даними, з початку 2009 року набула розповсюдження та широко рекламується схема банкрутства фізичної особи - підприємця. Метою зазначених дій різноманітними юридичними консалтинговими структурами декларується списання боргів в судовому порядку як безнадійних та звільнення в подальшому фізичної особи від існуючих кредитних зобов'язань. Так, фізична особа, яка має кредитні зобов'язання перед банківською структурою, реєструється як суб'єкт підприємницької діяльності. В подальшому штучно формуються боргові зобов'язання суб'єкта підприємницької діяльності в розмірі, необхідному для ініціювання процедури банкрутства.


Зазначена протиправна схема ґрунтується на наявних прогалинах в чинному законодавстві України, низькій юридичній грамотності фізичних осіб - позичальників та фактично є різновидом шахрайських дій. Необхідно зазначити, що заходи, які пропонуються приватними структурами з метою уникнення від виплати боргових зобов'язань, підпадають під окремі ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, зокрема ст. 190 "Шахрайство", ст. 218 "Фіктивне банкрутство", ст. 219 "Доведення до банкрутства" тощо.
АУБ наголошує, що несплата позичальниками своїх боргів призводить до погіршення фінансового стану конкретних банків та негативно впливає на можливість банку виконувати свої зобов’язання перед вкладниками. Тому ухилення недобросовісними позичальниками від сплати своїх боргів ставить у скрутне становище не тільки банк, але і своїх співгромадян.


З листами АУБ можна ознайомитись тут:
http://www.aub.com.ua/ua/letters/?_m=publications&_t=rec&id=16937

 
2009-10-23
 
НОВИНИ