RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ ініціювала нараду в НБУ з банками ІІІ та IV групи

nbank.jpg17 листопада 2010 року за ініціативи Асоціації українських банків у Національному банку України відбулася нарада керівництва НБУ, АУБ та комерційних банків ІІІ та IV груп.
У нараді взяли участь:
- від НБУ – Голова НБУ п. В.Стельмах, Перший заступник Голови НБУ п. С.Арбузов, заступник Голови НБУ п. В.Соркін, керівники департаментів НБУ;
- від АУБ – Президент АУБ п. О. Сугоняко, Перший Віце-президент АУБ п. В.Бондар, члени Ради АУБ;
- від комерційних банків – керівники 48 банків ІІІ та IV групи.
На нараді були обговорені питання діяльності малих та середніх банків, зокрема питання нарощення капіталу відповідно до вимог Постанови НБУ №273 та законопроекту №0884.
У своєму виступі Президент АУБ п. О.Сугоняко відзначив не можливість досягнення Постановою НБУ №273 задекларованих нею цілей, її дестабілізуючий вплив на діяльність банків та їх клієнтів, відсутність в Україні у посткризовий період джерел для прискореного нарощення капіталу.
Керівництвом НБУ було наголошено на необхідності нарощення капіталу як основної передумови розширення кредитування економіки, зокрема надання довгострокових кредитів. Одночасно керівництвом НБУ було підтверджено, що норма щодо мінімального статутного капіталу у розмірі 500 млн. грн.. буде застосовуватися до банків, які будуть утворюватися після прийняття законопроекту №0884.
Керівники банків у своїх виступах висловили різні позиції щодо політики НБУ, направленої на концентрацію банківського капіталу.
За результатами наради Голова НБУ п. В.С. Стельмах запропонував підготувати конкретні пропозиції банків та їх обґрунтування.
З метою їх обговорення буде проведена додаткова зустріч Голови НБУ та керівників АУБ та окремих комерційних банків.
АУБ приступила до підготовки пропозицій банків для їх передачі НБУ.


Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-11-18

 
НОВИНИ