RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
У ВРУ зареєстрований законопроекту про захист прав кредиторів та споживачів фінансових послуг №7351 від 10-11.2010р.

38.jpgРозробка законопроекту на захист прав кредиторів була ініційована Асоціацією українських банків разом із представниками комерційних банків у рамках робочої групи, створеної Національним банком України. У процесі даної роботи АУБ зверталася до зовнішніх експертних організацій, тісно співпрацювала із спеціалізованими науковими кафедрами та інституціями.

Надалі законопроект доопрацьовувався у КМУ на нарадах з питань обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України “щодо захисту прав кредиторів” під головуванням Віце-прем’єр міністра України С.Л.Тігіпка.

Основні завдання Закону – удосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків та споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи, зниження частки проблемних активів у портфелі банківських установ.

Адже cаме недостатність законодавчих засобів для захисту прав кредиторів на сьогодні стає причиною збільшення ризиків банківського сектору, що, в свою чергу, негативно позначається на забезпеченні системної стабільності, потреб економіки, умовах подальшого кредитування фізичних та юридичних осіб (встановлення більш високих процентних ставок, визначення більш вимогливіших забезпечувальних умов в договорах) та перспективах відновлення позитивних темпів економічного розвитку.

Водночас, як відзначають в Асоціації українських банків, не всі пропозиції щодо захисту прав кредиторів були враховані. Відтак, АУБ буде продовжувати роботу над подальшим удосконаленням законопроекту в рамках співпраці із Комітетом ВР з питань фінансів і банківської діяльності.

2010-11-11

 
НОВИНИ