RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Чергове судове засідання щодо розгляду організованого АУБ позову банків до НБУ відбулося 8 жовтня 2010 року

admsud.jpgСудове засідання щодо визнання незаконними та нечинними дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273 відбулося 8 листопада в Окружному адміністративному суді міста Києва під головуванням судді Блажівської Н.Є.

Як вже повідомлялося, з ініціативи Асоціації українських банків комерційні банки звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про відміну окремих положень Постанови НБУ від 09.06.2010 р. № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», як таких, що порушують права середніх та малих банків.

Під час судового засідання представники НБУ озвучили свої заперечення до аргументації банків, наведеної у Позові, підкресливши, що не вбачають перевищення повноважень регулятора при прийнятті цієї Постанови № 273.

Основними  питаннями, які розглядалися  на засіданні, були обговорення п.6 Постанови НБУ № 273, яким регулятор заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн. грн., до часу приведення розміру регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності Постанови, а також обговорення наявності права НБУ на встановлення мінімального регулятивного капіталу у розмірі, який перевищує визначений законом «Про банки та банківську діяльність» мінімальний статутний капітал.

З боку позивача у судовому засіданні взяли участь Президент АУБ Олександр Сугоняко та представники банків. Позицію відповідача представляли юристи НБУ.

Заслухавши аргументацію обох сторін, для розгляду доводів сторін, суд оголосив перерву. Наступне засідання суду призначене на 7 грудня поточного року.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ