RSS
17 Січень
     
 
Новини АУБ
Відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Девальвація гривні 2008 року: причини, наслідки і уроки для економіки, банків і населення» за ініціативи АУБ, UBC та «ЛігаБізнесІнформ».

liga.jpg27 жовтня в приміщенні прес-центру інформагентства «ЛігаБізнесІнформ» відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Девальвація гривні 2008 року: причини, наслідки і уроки для економіки, банків і населення».

В засіданні брали участь: Бондар Володимир Олексійович, Перший Віце - Президент Асоціації українських банків; Гулей Анатолій Іванович,кандидат економічних наук, доцент; Зоря Руслан,голова Черкаської правозахисної організації «Актив Черкащини»; Кунченко Максим Олегович, Віце - Президент союзу промисловців і підприємців;Новицький Валерій Євгенович, заступник директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України; Савлук Михайло Іванович,доктор економічних наук, професор КНЕУ; Сугоняко Олександр Анатолійович, Президент Асоціації українських банків.

Під час засідання обговорювалися причини девальвації гривні в 2008 році, наслідки кредитування в іноземній валюті, проблеми повернення валютних кредитів; впливу на українську економіку, населення, банки іноземних запозичень і значної заборгованості за кредитами у іноземній валюті, наслідки експансії іноземного капіталу в банківську систему України.

Учасники дискусії сконцентрували свою увагу на причинах виникнення економічної кризи в Україні. Анатолій Гулей, кандидат економічних наук , відмітив: "Ми фактично знаходимося три роки в кризі, і це перша спроба зробити аналіз, виявити причини и побачити майбутнє".

На думку Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка, у результаті курсових різниць, що виникли після девальвації гривні, додаткове фінансове навантаження, яке лягло на плечі позичальників, становить близько 180 млрд. гривень. Їхнє співвідношення ділиться наступним чином: 95 - юридичні особи, 85 - населення.
«Нам потрібно враховувати, що девальвація є особливо значним збитком для малого бізнесу, якщо говорити про імпортерів, то вони ці девальваційні ризики вклали в ціну, і більше постраждали тому, що попит на їхні товари зменшився», - сказав він.

Експертами також було відмічено, що однією з причин девальвації гривні було допущення владою ідеї життя в кредит - "Бери в кредит і живи в кредит". Банки, борючись за клієнта, кредитували, не вивчаючи ретельно усіх ризиків та небезпек. У переважній більшості кредити надавалися для купівлі автотранспорту, техніки, тобто на товари, які "не дають достатньої доданої вартості до ВВП виробництва. 

Що стосується девальвації національної валюти, Президент АУБ відмітив: «На мій погляд в суспільстві немає розуміння масштабу удару по українській економіці і українському суспільству в результаті девальвації гривні та існування в Україні валютних кредитів».

Учасники круглого столу погодились продовжити дослідження піднятих тем і обговорити їх в листопаді поточного року на наступному засіданні.


Прес-служба
Асоціації українських банк

Посилання:

http://lbi.liga.net/pressroom/releases/PP100167.html

 
НОВИНИ