RSS
24 Лютий
     
 
Новини АУБ
Суперечка між банками та НБУ розглядається у суді

pa260089.jpgСудове засідання щодо визнання незаконними та нечинними дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273 відбулося 26 жовтня в Окружному адміністративному суді міста Києва під головуванням судді Блажівської Н.Є.

Як вже повідомлялося, з ініціативи Асоціації українських банків комерційні банки звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про відміну окремих положень Постанови НБУ від 09.06.2010 р. № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», як таких, що порушують права середніх та малих банків.

З боку позивача у судовому засіданні взяли участь Президент АУБ Олександр Сугоняко та представники банків. Позицію відповідача представляли юристи НБУ.

За словами Юрія Білоконя, який представляв у суді сторону позивача, запровадження НБУ у своїй Постанові вимог до регулятивного капіталу в абсолютних цифрах і в розмірі, значно більшому, ніж 75 млн. грн., суперечить вимогам закону  і не відповідає встановленій ним меті регулювання діяльності  банків. Більше того, прийняттям даної Постанови Нацбанк порушив встановлені законом вимоги до введення в дію економічних нормативів.

З іншого боку, як наголосив під час судового засідання Президент АУБ Олександр Сугоняко, дана Постанова обмежує права малих та середніх банків на ринку депозитів фізичних осіб. Зокрема, через встановлення прямої заборони таким банкам виконувати умови раніше укладених з громадянами договорів банківського вкладу, що прямо суперечить ст.4 Господарського кодексу України. Це при тому, що саме малі та середні банки показували приріст кредитування протягом минулого кризового року на відміну від тенденції, що склалася у цілому по системі. Тобто, саме ці банки продовжували кредитну підтримку  економіки, - наголошують в АУБ.

Під час судового засідання представники НБУ розповіли присутнім про функції Нацбанку, наголосивши, що не вбачають у Постанові № 273 перевищень повноважень регулятора.

Заслухавши аргументацію обох сторін, суд попросив надати додаткові обґрунтування позиції відповідача Наступне засідання суду призначене на 8 листопада, на якому буде продовжено розгляд судової справи за позовом комерційних банків проти Постанови НБУ № 273.


Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-10-26

 
НОВИНИ