RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Попереднє судове засідання щодо розгляду організованого АУБ позову банків до НБУ відбулося

perch.jpgАсоціація українських банків продовжує діяти щодо відміни Постанови НБУ від 09.06.2010 р. № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», як такої, що порушує права середніх та малих банків.

У поданій до суду позовній заяві, зокрема, наголошується на невідповідності чинному законодавству України пункту 2, пункту 4, пункту 6 Постанови НБУ від 9 червня 2010р. №273, пункту 2.1 Глави 2 Розділу ІІ «Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка затверджена постановою Правління НБУ від 28 серпня 2001 року № 368 (із змінами, внесеними Постановою НБУ №273) тощо.

Під час  засідання, яке відбулося 4 жовтня поточного року щодо розгляду цієї справи, позивачі уточнили свої вимоги, а  відповідач, виклав свої заперечення, розміщенні на дев’яти аркушах, за підписом Заступника Голови Національного банку України І.В.Соркіна,.

Наступне судове засідання призначене на 26 жовтня 2010 року у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вул. Десятинна, 4/6

Нагадаємо, що даною Постановою Національний банк України зобов’язав банки, які на дату набрання чинності Постанови №273 мають регулятивний капітал менший, ніж 120 млн. грн., збільшити його до цього розміру до 1 січня 2012 року. Також НБУ заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн. грн., до часу приведення розміру регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови №273 залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності Постанови. Окрім цього НБУ зобов’язав банки, які отримали письмовий дозвіл на здійснення окремих операцій до набрання чинності Постановою №273 та мають регулятивний капітал менший, ніж установлений Постановою, для збереження права на здійснення цих операцій до 1 січня 2012 привести розмір свого регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови, а це 120, 180 та 240 млн. грн.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ