RSS
24 Лютий
     
 
Новини АУБ
Судове засідання щодо розгляду організованого АУБ позову банків до НБУ відбудеться 4 жовтня поточного року

femida.jpgНа продовження  роботи щодо відміни Постанови НБУ від 09.06.2010 р. № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», як такої, що порушує права банків, АУБ спільно з групою комерційних банків підготувала та подала до Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів вищезгаданої Постанови НБУ.

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Блажівська Н. Є. розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, що були подані групою банків з ініціативи АУБ, ухвалила відкрити провадження в адміністративній справі, про що  була винесена ухвала.

У своїй заяві позивачі просять визнати незаконними та нечинними пункти 2, 4 та 6 постанови Правління Національного банку України від 9 червня 2010 року № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», пункт 2.1 Глави 2 Розділу 2 «Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка затверджена постановою Правління Національного банку України № 368 від 28 серпня 2001 року.

Нагадаємо, що даною Постановою Національний банк України зобов’язав банки, які на дату набрання чинності Постанови №273 мають регулятивний капітал менший, ніж 120 млн. грн., збільшити його до цього розміру до 1 січня 2012 року. Також НБУ заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн. грн., до часу приведення розміру регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови №273 залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності Постанови. Окрім цього НБУ зобов’язав банки, які отримали письмовий дозвіл на здійснення окремих операцій до набрання чинності Постановою №273 та мають регулятивний капітал менший, ніж установлений Постановою, для збереження права на здійснення цих операцій до 1 січня 2012 привести розмір свого регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови, а це 120, 180 та 240 млн. грн.

Асоціація українських банків переконана у необхідності відміни дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273, як таких, що порушують права групи середніх та малих банків. За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, даною Постановою Нацбанк застосував адміністративні методи управління, що не відповідають міжнародним стандартам. Так, у ЄС рівень капіталізації банку вимірюється через достатність його капіталу для покриття ризиків від банківської діяльності, тобто через дотримання нормативу адекватності капіталу. Мінімальні ж вимоги для отримання дозволу на банківську діяльність, встановлені Європейською банківською директивою №2006/48/ЕС, складають 5 млн. євро, що значно менше, ніж 120 млн.грн. При цьому це не стосується банків, які отримали ліцензії раніше.

Попереднє судове засідання призначене на 4 жовтня 2010 року на 09:40 год. у приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вул. Десятинна, 4/6, зал судового засідання № 4.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-10-01

 
НОВИНИ