RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Прес-реліз: відбулася зустріч керівників АУБ і НБУ

nbank.jpg28.09.2010 р. мала місце зустріч президента АУБ п.Сугоняка О.А. та першого віце-президента АУБ п.Бондаря В.О. з Головою НБУ п.Стельмахом В.С.
Відбувся обмін думками щодо стратегії розвитку банківської системи, поточного її стану та основних її проблем:
- захист прав кредиторів;
- «стресові» активи банківської системи;
- відновлення довіри клієнтів та утвердження етичних принципів у банківській діяльності;
- оподаткування депозитів і функції ПДВ;
- валютне кредитування;
- відносні і абсолютні показники банківської діяльності і Базель-3.
Належна увага була приділена Постанові НБУ №273 та проекту Закону № 0884 в частині збільшення мінімального статутного капіталу для відкриття банку до 500 млн. грн.
Президентом АУБ дула озвучена принципова позиція Асоціації, суть якої полягає в тому, що недопустимим, з точки зору суспільства, є ліквідація фінансово здорових і законослухняних банків тільки через штучно придумані абсолютні показники  розміру мінімального капіталу, який в Україні вищий ніж в ЄС і Росії.
Голова НБУ аргументував свою позицію прикладом Туреччини і українськими реаліями. Враховуючи принципові розбіжності сторін, дискусію буде продовжено, в т.ч. в суді.
Передано п.Стельмаху В.С. листа з пропозицією провести зустріч малих і середніх банків з керівництвом НБУ для більш широкого обговорення цих питань до середини жовтня п.р.
Обговорена ідея проведення науково-практичної конференції з питань стратегії подолання наслідків минулої кризи і врахування її уроків на майбутнє.
Викликали увагу учасників зустрічі питання кредитування будівництва, консорціумне кредитування великих проектів та інші питання банківської діяльності.
Зустріч вийшла конструктивною завдяки достойному рівню довіри її учасників.

Прес-служба АУБ

2010-09-28

 
НОВИНИ