RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
За підтримки АУБ FINREP розпочав проведення серії тренінгів для підвищення кваліфікації менеджерів банків

З 6 по 10 вересня 2010 року 25 представників банківського сектору пройшли навчання за програмою «Управління активами та пасивами банку». Захід було проведено за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP), а партнером навчання виступила Асоціація українських банків. Бізнес-тренінг, який проводився в Міжнародному інституті бізнесу, проходив в досить нестандартній для України формі - окрім лекцій, банкіри цілий тиждень грали в фінансову імітаційну гру BankExec International™ , яка була розроблена та ліцензована Американською банківською асоціацією.


«Ця навчальна програма – сучасний метод навчання фінансистів, - каже тренер Гарі Венс (Geary Vance), - за правилами гри до восьми команд управляють вісьмома віртуальними банками протягом шести кварталів». Під час тренінгу кожна команда щодня приймала управлінські рішення щодо подальшої стратегії роботи свого банку. Щоквартально, управлінські команди приймали рішення щодо відсоткових ставок, комісійних по кредитам та депозитам, купівлі та продажу інвестиційних цінних паперів, випуску додаткових емісій акцій банку, витрат на маркетинг, а також рішень стосовно методів управління кредитними ризиками у відповідністю з макроекономічною ситуацією у «віртуальній країні». Крім того, при прийнятті своїх рішень, банкіри брали до уваги поведінку конкурентів, їх ринкові позиції та нормативно-правові акти Національного банку.


Кожного дня учасники гри отримували фінансові звіти банку, інформацію про роботу конкурентів та динаміку цін банківських акцій (моделювання проводилось за допомогою програми BankExec International™ , куди вводились рішення, прийняті управлінськими командами ігрового банку стосовно кредитів, депозитів, інвестиційних цінних паперів та капіталу даного банку).


Кращим банком на кінець кожного кварталу ставала та команда, яка забезпечувала максимальну ціну акцій банку, та яка при цьому дотримувалась економічних нормативів Національного банку. За цими ж критеріями, після шести кварталів (півтора року) віртуального управління банком, було визначено остаточного переможця.


В основу BankExec International™ закладено економічну комп’ютерну модель, яка імітує управління діяльністю середнього по величині комерційного банку та є дуже близькою до реального банку. BankExec International™ - не тільки гра, яка на практиці навчає мистецтву вибору правильних стратегій, але й дозволяє учасникам тренінгу на практиці зрозуміти застосування сучасних фінансових інструментів та їх використання для досягнення фінансових цілей банку.


Окремі блоки навчальної програми було присвячено детальному аналізу фінансового стану банку; визначенню кредитної політики та тактики оптимального залучення депозитів; проведенню операцій на валютному та фондовому ринках. Особливу увагу під час лекції було присвячено плануванню та аналізу кредитних та процентних ризиків банку. На прохання учасників тренінгу окрема частина лекції була присвячена таким фінансовим інструментам як процентні СВОПИ. В результаті, учасники могли застосувати теорію на практиці – купувати чи продавати СВОПИ на фінансовому ринку.


На думку Гарі Венса, явною перевагою програм такого типу навчання як BankExec International™ , є надання учасникам унікальної можливості дуже швидко оцінити наслідки різних управлінських рішень.


«Система навчання, при якій учасники не просто сидять і слухають лекції, а й особисто приймають фінансові рішення, які впливають на результаті діяльності банку, значно підвищує ефективність учбового процесу та зацікавленості учасників тренінгу», - каже лектор. На його думку головне, чому навчила програма - приймати ефективні рішення в умовах дефіциту часу.


В останній день навчання результати роботи кожного віртуального банку були публічно презентовані на «зборах акціонерів», де всі управлінські команді роз’яснили акціонерам віртуальних банків, свої управлінські рішення, прийняті протягом півторарічного управління банком. Всі учасники тренінгу отримали сертифікати про успішне закінчення курсу «BankExec International™ ”, а переможці віртуальної гри (банк, акції якого зросли найбільші за умови дотримання нормативів Національного банку) отримали особисті призи від лектора.

 
НОВИНИ