RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ та банки подали позов до суду щодо відміни дискримінаційної Постанови НБУ № 273

pozov.jpgАсоціація українських банків продовжує активні дії щодо відміни Постанови НБУ від 09.06.2010 р. № 273 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», як такої, що порушує права середніх та малих банків. Зокрема, АУБ спільно з групою комерційних банків було підготовлено та подано до Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів вищезгаданої Постанови НБУ.


У поданій до суду позовній заяві, зокрема, наголошується на невідповідності чинному законодавству України пункту 2, пункту 4, пункту 6 Постанови НБУ від 9 червня 2010р. №273, пункту 2.1 Глави 2 Розділу ІІ «Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка затверджена постановою Правління НБУ від 28 серпня 2001 року № 368 (із змінами, внесеними Постановою НБУ №273) тощо.


Нагадаємо, що даною Постановою Національний банк України зобов’язав банки, які на дату набрання чинності Постанови №273 мають регулятивний капітал менший, ніж 120 млн. грн., збільшити його до цього розміру до 1 січня 2012 року. Також НБУ заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн. грн., до часу приведення розміру регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови №273 залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності Постанови. Окрім цього НБУ зобов’язав банки, які отримали письмовий дозвіл на здійснення окремих операцій до набрання чинності Постановою №273 та мають регулятивний капітал менший, ніж установлений Постановою, для збереження права на здійснення цих операцій до 1 січня 2012 привести розмір свого регулятивного капіталу у відповідність до вимог Постанови, а це 120, 180 та 240 млн. грн.


Наразі під зазначеною позовною заявою до суду поставили свої підписи близько 10 банків, інтереси яких зачіпає Постанова НБУ № 273.
Асоціація українських банків переконана у необхідності відміни дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273, як таких, що порушують права групи середніх та малих банків. За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, даною Постановою Нацбанк застосував адміністративні методи управління, що не відповідають міжнародним стандартам. Так, у всьому світі рівень капіталізації банку вимірюється через достатність його капіталу для покриття ризиків від банківської діяльності, тобто через дотримання нормативу адекватності капіталу. Мінімальні ж вимоги для отримання дозволу на банківську діяльність, встановлені Європейською банківською директивою №2006/48/ЕС, складають 5 млн. євро, що значно менше, ніж 120 млн.грн.


Як наголошує Президент АУБ, дана Постанова НБУ обмежує права малих та середніх банків на ринку депозитів фізичних осіб, обмежує їх доступ до ресурсів. «З одного боку держава наголошує на необхідності розвитку малого та середнього бізнесу, а з іншого - Нацбанк Постановою №273 стримує розвиток малих та середніх банків. Зрозуміло, що обмеження у ресурсній базі призведе до відповідного обмеження активних операцій, тобто введення «депозитної стелі» означає, по-суті, «кредитну стелю» на період до нарощення регулятивного капіталу до необхідного розміру.  І це при тому, що саме малі та середні банки показували приріст кредитування протягом минулого кризового року на відміну від тенденції, що склалася у цілому по системі. Тобто саме ці банки продовжували кредитну підтримку  економіки», - наголошує Олександр Сугоняко.


Як відзначив Президент АУБ, «держава повинна підтримувати успішно працюючі банки, а не ставити їм штучні перепони. Оскільки цього не відбувається, АУБ, як представник національної банківської системи України, підтверджує свою готовність відстоювати інтереси банків, вдаючись до всіх можливих заходів, передбачених чинним законодавством України».


Прес-служба

Асоціації українських банків

 
НОВИНИ