RSS
18 Грудень
     
 
НАДРА БАНК оперативно виконує Указ Президента України щодо роботи з недобросовісними позичальниками

З метою оперативного виконання Указу Президента України щодо роботи з недобросовісними позичальниками проблемних банків НАДРА БАНК створив ряд робочих груп на чолі з Тимчасовим адміністратором, які впродовж найближчих 5 днів проведуть переговори з усіма недобросовісними боржниками Банку у всіх регіонах України.
У рамках роботи з недобросовісними позичальниками Банк планує досягти компромісу з клієнтами-боржниками щодо погашення ними простроченої заборгованості. Крім того, відповідно до Указу Президента НАДРА БАНКОМ буде застосовано низку заходів щодо недобросовісних позичальників:
• заборона виїзду за кордон (без рішення суду, у відповідності до списку, поданого Тимчасовим адміністратором у прикордонні служби України);
• Банк планує звернутися до Вищого господарського суду з поданням щодо ініціювання перегляду вже прийнятих судових рішень про визнання недійсними кредитних договорів та про початок процедури банкрутства;
• інформування НБУ, банківської спільноти та широкої громадськості, а також підприємств та їхніх керівників і акціонерів про недобросовісних позичальників з рекомендацією утриматися від співпраці з ними.
Для оперативного інформування клієнтів Банку та широкої громадськості про заходи з виконання Указу Президента щодо повернення заборгованості недобросовісними боржниками на Інтернет-сайті НАДРА БАНКУ створюється спеціальний розділ «Робота з позичальниками», в якому, зокрема, буде опубліковано:
• склад та контакти членів робочих груп з проведення переговорів з позичальниками - юридичними та фізичними особами – як у Центральному офісі, так і в регіональних управліннях Банку. До складу робочих груп увійдуть представники НБУ, Тимчасової адміністрації НАДРА БАНКУ, служби безпеки та бізнес-підрозділів Банку;
• спеціальні пропозиції з реструктуризації кредитної заборгованості;
• список компаній та фізичних осіб - позичальників Банку, з якими необхідно провести зустрічі представникам Банку відповідно до Указу Президента України;
• графік зустрічей з усіма позичальниками, які мають заборгованість перед Банком.
Загальний борг клієнтів – позичальників корпоративного бізнесу, які не обслуговують взяті в НАДРА БАНКУ кредити, на сьогодні перевищує 6,4 млрд гривень, що становить 100% від загального депозитного портфелю фізичних осіб. У результаті ряду заходів щодо роботи з недобросовісними позичальниками НАДРА БАНК планує до кінця листопада повернути 1.5 млрд гривень. Ці кошти дозволять видати всім клієнтам – фізичним особам за поточними і депозитними рахунками ще до завершення роботи Тимчасової адміністрації (10 лютого 2010 р.) 1,4 млрд гривень. Крім того, це значно прискорить темпи повернення вкладів за Комплексною програмою виплати депозитів.
«У разі відмови клієнтів-позичальників зустрічатися з представниками Банку щодо обслуговування своїх кредитів, - зазначила Тимчасовий адміністратор НАДРА БАНКУ Валентина Жуковська, - ми будемо звертатися до суду з метою стягнення заборгованості з позичальників і направляти заяви в правоохоронні органи для відповідного реагування. НАДРА БАНК рекомендує усім позичальникам отримати свій графік зустрічей з представниками Банку у термін, відведений Президентом України Віктором Ющенком».

 
2009-10-08
 
НОВИНИ