RSS
24 Лютий
     
 
Новини АУБ
Представництво Світового банку в Україні: «Ми не працювали з НБУ щодо його Постанови № 273»

worldbank.jpgЗа ініціативи Асоціації українських банку 4 серпня 2010 року відбулася зустріч представників Представництва Світового банку в Україні та АУБ.
У зустрічі брали участь:
від Світового банку – Директор Представництва по Україні, Білорусі та Молдові Регіон Європи та Центральної Азії – Мартін Райзер, координатор проектів по Україні, Білорусі та Молдові – Маріус Вісмантас та старший спеціаліст Департаменту розвитку приватного та фінансового секторів Регіон Європи та Центральної Азії – Анжела Пригожина;
від АУБ – Президент Асоціації – Сугоняко О.А, Голова Наглядової ради ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» - Ворушилін К.М,  Голова Правління ПАТ «Полікомбанк», Член Ради АУБ – Тарасовець М.П.
За пропозицією АУБ були обговорені питання:
1. Послаблення діалогу між АУБ та представництвом Світового банку в Україні після кризи: необхідність відновлення.
2. Чи був вплив міжнародних фінансових інституцій на прийняття Постанови НБУ № 273  і аргументи за такі дії НБУ.
3. Загальна ситуація стану фінансових ринків світу та України.
Обговорюючи перше питання, Президент АУБ п.О.Сугоняко наголосив, що інтенсивність робочих зустрічей між АУБ та Світовим банком під час кризи зменшилася. Криза сформувала якісно іншу фінансово-банківську проблематику, яка суттєво відрізняється від до кризової. Ідентифікація цієї проблематики, бачення майбутнього банківського сектору в цих нових умовах – це непросте нове завдання.
Представники Світового банку погодилися з необхідністю активізації співпраці з АУБ та підтвердиии готовність брати участь у підготовці Науково-практичної конференції з обговорення питань розвитку банківської системи України після отримання конкретизованої інформації від АУБ.
Жвава дискусія розгорнулася навколо Постанови НБУ № 273.
Учасники зустрічі з боку банків ставили питання про мету, що переслідувалася Постановою.
Президент АУБ відзначив непросту економічну та бюджетну ситуацію в країні і проблеми, що продовжують зберігатися в банківській діяльності. «У цих умовах свідома дестабілізація діяльності групи банків, які виконують нормативи, в т.ч. адекватності капіталу, нарощують кредитування, не мають збитків, державним органом, який мав би дбати про їх стабільність - виглядає, щонайменше, дивно» - відзначив О.Сугоняко.
 Представники Світового банку висловили думку, що для України консолідація банківського сектору була б кроком у правильному напрямі, але дуже важливо – як це робити. Вимога нарощення капіталу банків не може замінити продуманого нормативного регулювання банківської діяльності.
Учасники зустрічі від Світового банку були здивовані такою Постановою і тим, що вже з 19 липня п.р. банки повинні мати 120 млн.грн. регулятивного капіталу, щоб мати право залучати депозити населення. Вони  погодилися, що це є заборона на залучення ресурсів та нарощення кредитування економіки, по-суті, банкам обмежується можливість отримання прибутку, який і є джерелом нарощення капіталу. Все це є  порушенням рівних умов конкуренції.
Світовий банк виступає за збільшення капіталізації всіх частин банківської системи, а не лише групи малих банків. Представники Світового банку  наголошували на проблемі кредитів інсайдерам, але це також вимога до всіх банків незалежно від розміру їх капіталу.
Президент АУБ висловив впевненість, що підґрунтям для реалізації політики  Світового банку щодо консолідації банківського сектору та збільшення окремими банками їх капіталу все ж таки мають бути принципи ринкової економіки. Це: рівні конкурентні умови для всіх банків; наявність економічних підстав для збільшення капіталу та достатність часу для його нарощення.
Мартін Райзер повідомив, що він на зустрічі в НБУ обговорить Постанову №273 з позиції дотримання цих принципів.

Асоціація українських банків

2010-08-05

 
НОВИНИ