RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Зустріч АУБ з представництвом МВФ в Україні: обговорено, серед іншого, ситуацію навколо виходу Постанови НБУ №273.
imf.jpgНа виконання рішення Ради АУБ 3 серпня 2010 року за ініціативи Асоціації українських банків відбулася зустріч представників АУБ з постійним представником МВФ в Україні п. М. Альєром.
З боку АУБ у зустрічі взяли участь Президент АУБ п. О.Сугоняко, Голова Ради “Міжнародного інвестиційного банку” п. К.Ворушилін, Голови Правлінь “Інвестбанку” (м. Одеса) п. О.Резниченко та “Полікомбанку” (м. Чернігів) п. М.Тарасовець, директор Департаменту АУБ п. І.Самойлова.
Під час зустрічі було обговорено питання відновлення постійного діалогу між АУБ і представництвом МВФ в Україні. п.Альєр підтвердив свою готовність у проведенні на регулярній основі зустрічей з АУБ для обміну інформацією щодо актуальних питань банківської діяльності.
Під час зустрічі були обговорені останні тенденції розвитку економічної ситуації у світі та в Україні. п.Альєр зазначив, що, на його думку, економічна ситуація в Україні стабілізується, але для подальшого розвитку економіки необхідне проведення структурних реформ, покращення бізнес-клімату, посилення захисту прав кредиторів.
Президент АУБ п. О.Сугоняко проінформував про рішення Ради АУБ щодо проведення восени цього року Науково-практичної конференції з обговорення питань розвитку банківської системи України у середньостроковій перспективі та запросив представників МВФ взяти участь у роботі цієї конференції. Було домовлено продовжити роботу з цих питань.
Учасники зустрічі обговорили Постанову НБУ №273 та можливий вплив  МВФ на цю  Постанову.
Банкіри наголосили, що вимоги Постанови щодо нарощення капіталу та заборони банкам з капіталом меншим від 120 млн. грн. приймати вклади від фізичних осіб ставлять понад третину українських банків у неконкурентні умови. Обмеження діяльності цих банків, витиснення їх з фінансового ринку суперечить засадам функціонування ринкової економіки, матиме дестабілізуючі наслідки для банківської системи та бюджету України.
Постійний представник МВФ в Україні відзначив, що ухвалення Постанови 273 було ініціативою НБУ і він не був поінформований про причини, що спонукали НБУ до її прийняття.  МВФ не радив і не заохочував НБУ до ухвалення такої Постанови.
На  думку пана Альєра, адекватне регуляторне середовище, яке передбачає посилений нагляд за банками, є найоптимальнішим для ідентифікації економічної та фінансової стійкості банків, однак такий нагляд мав би  носити індивідуальний характер. Додаткові вимоги, включаючи рекапіталізацію,  мають застосовуватися до банків, які порушили нормативи та інші норми банківського законодавства, незалежно від розміру таких банків. Крім того, регулятором має бути наданий обгрунтований час для докапіталізації проблемного банку.
Банкіри підкреслили, що вони очікували саме на такий професійний підхід МВФ.
п.Альєр повідомив, що обговорить причини та наслідки прийняття Постанови №273 з керівництвом.

2010-08-04
 
НОВИНИ