RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ та IFC домовились про поглиблення співпраці

global.jpgКерівництво Асоціації українських банків (АУБ) та керівництво Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні домовились про поглиблення співпраці. У зустрічі, яка відбулась 12 липня, з боку IFC взяли участь голова представництва IFC в Україні Олена Волошина та керівник проекту IFC щодо подолання кризи фінансового ринку Гарт Бедфорд. З боку АУБ у зустрічі взяли участь Президент Асоціації Олександр Сугоняко, голова Третейського суду при АУБ Анатолій Жуков, директор Департаменту з питань нагляду та регулювання банківської діяльності Ірина Самойлова, директор Інформаційно-аналітичного центру Володимир Кучерук та начальник прес-центру АУБ Сергій Шумило.

Як наголосила під час зустрічі голова представництва IFC Олена Волошина, їхня корпорація координує зусилля з групою Світового банку та іншими міжнародними фінансовими установами для залучення інвестицій з метою сприяння економічному зростанню в Україні, спрямовуючи кошти у фінансовий сектор, аграрну галузь і в сферу енергоефективності. Серед іншого, IFC реалізує проект з організації роботи з проблемними активами, планує серію навчальних заходів з управління ризиками, готує проекти кредитування (у тому числі через українські банки) енергозберігаючих проектів та сільгоспвиробників.

Під час зустрічі увагу було приділено питанням захисту прав кредиторів та надання банкам допомоги з управління ризиками. Оскільки в умовах сучасної фінансової кризи однією з суттєвих проблем банківської системи є зростання обсягів поганих активів, сторони домовились про співпрацю щодо сприяння банкам в управлінні такими активами та їх реалізації.

Ознайомлюючи представників АУБ з проектом IFC щодо подолання кризи фінансового ринку, його керівник Гарт Бедфорд повідомив, що цей проект передбачає сприяння покращенню управління кредитним портфелем проблемної заборгованості у банківській сфері. Зокрема, в рамках проекту IFC вже співпрацює з кількома українськими банками щодо удосконалення роботи з проблемною заборгованістю, спільною робочою групою розробляється пакет змін до законодавства.

В ході обговорення сторони погодилися, що суттєвою перешкодою в питанні реалізації банками проблемних активів є відсутність в Україні прозорого ринку продажу боргів через систему аукціонів. АУБ та IFC домовились співпрацювати над вирішенням цієї проблеми. Серед напрямків такої можливої співпраці – ознайомлення банків через АУБ з пропозиціями IFC щодо організації процесу реалізації проблемних активів через аукціони з залученням іноземних інвесторів, спільна організація IFС та АУБ у різних регіонах України серії «круглих столів» та семінарів для банків з управління ризиками та проблемними активами, видання та поширення рекомендацій з організації продажу таких активів тощо.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ