RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ у Кабміні взяла участь у нараді з питань захисту прав кредиторів

ukabmin.jpgУ Кабінеті міністрів України відбулася нарада з питань обговорення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України “щодо захисту прав кредиторів” під головуванням Віце-прем’єр міністра України Сергія Тігіпка. У нараді взяли участь представники  Національного банку України,  профільних міністерств, Секретаріату КМУ, Асоціації українських банків та представники комерційних банків.    
                        
 Даний законопроект підготовлений Асоціацією українських банків разом із представниками комерційних банків у рамках робочої групи, створеної Національним банком України. Серед пропозицій до діючого законодавства, зміни до Законів України “Про виконавче провадження”, “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, «Про іпотеку»,  “Про банки і банківську діяльність”, ряду кодексів України тощо.

Під час наради Віце-прем’єр міністр України Сергій Тігіпко підкреслив необхідність стабілізації банківського сектору як запоруки подолання кризових явищ та відновлення економіки, а відтак важливість піднятого на обговорення питання захисту прав кредиторів. Як зазначив з цього приводу під час наради Перший Віце-президент Асоціації українських банків Володимир Бондар, на сьогодні у законодавстві України склалася ситуація, за якою боржник має більше можливостей ухилитись від виконання боргу, ніж кредитор має можливостей для його повернення, захисту та відновлення своїх порушених прав.

В АУБ наголошують на особливій важливості даного принципу для банківської діяльності. Банки як специфічні суб’єкти господарювання здійснюють свою діяльність відповідно до міжнародних стандартів переважно за рахунок залучених коштів. Згідно із встановленим НБУ нормативом адекватності капіталу, на 1 одиницю капіталу банк може створити 9 одиниць активів за рахунок залучених коштів. Таким чином 90% наданих банками кредитів надані за рахунок коштів їх клієнтів – суб’єктів підприємницької діяльності та вкладників. У зв’язку з цим питання захисту прав кредиторів переходить із площини захисту інтересів безпосередньо банку у площину захисту інтересів клієнтів та вкладників цього банку.

За підсумками робочої наради було прийнято рішення направити законопроект на експертизу до Інституту держави і права ім. В.М.Корецького.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ