RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Рада АУБ розглянула актуальні питання банківської діяльності в умовах політичної та фінансово-економічної кризи у країні

Обговоренню питань діяльності банків в умовах довготривалої політичної та фінансово-економічної кризи в країні було приділено головну увагу на черговому засіданні Ради Асоціації українських банків, яке відбулося 16 вересня. Вів засідання Голова Ради АУБ, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін.

Окрім членів Ради АУБ, в засіданні взяв участь заступник директора Дирекції з питань банківського регулювання та нагляду НБУ Віктор Зінченко.

Заслухавши доповідь Президента АУБ Олександра Сугоняка на тему “Негативні макроекономічні показники: як діяти банкам”, Рада АУБ у своєму рішенні наголосила, що за існуючих умов банкам доцільно сконцентрувати головну увагу на роботі з наявним кредитним портфелем, радикальному зменшенні витрат та на стратегії виживання в умовах ворожого ставлення влади до галузі. Члени Ради АУБ наголосили на необхідності активізації роботи банків з вкладниками, налагодженні АУБ співпраці з об”єднаннями вкладників та організації спільними зусиллями захисту прав кредиторів.

Окрім цього, наголошено на роботі щодо захисту прав кредиторів та інших проблемних питань, піднятих у листі АУБ до Прем'єр-міністра України від 27.08.2009 р. Також рішенням Ради рекомендовано АУБ надати банкам послугу «дзеркало витрат».

Окремо Рада АУБ обговорила ситуацію навколо Національного банку України, надавши оцінку як діяльності його керівництва, так і дій політичних сил та влади, які публічно дискредитують галузь. Критикуючи відсутність у керівництва НБУ позиції, Рада АУБ наголосила на негативних наслідках втрати Національним банком незалежності. Окремо Радою вирішено зробити заяви і щодо дій влади, що дестабілізують ситуацію у банківській системі.

Також Радою АУБ висловлено стурбованість, що НБУ, Кабмін та Секретаріат Президента останнім часом ігнорують точку зору банківської спільноти, запрошуючи до обговорення проблемних питань банківської діяльності лише окрему групу банків, які не уповноважені банківською спільнотою і не представляють системні інтереси.

По обговоренню ситуації в економіці та фінансово-банківській галузі, Рада АУБ розглянула питання виконання дирекцією Асоціації рішень попереднього засідання Ради АУБ. Прийнявши інформацію першого віце-президента АУБ Володимира Бондаря до відома, Рада ухвалила, що “рішення попереднього засідання Ради АУБ виконано”.

Окремо розглянуто питання законодавчого та нормативного регулювання банківської діяльності. З цього приводу з доповіддю виступили Голова Ради АУБ, перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін та перший віце-президент АУБ Володимир Бондар. Заслухавши доповіді, Рада АУБ своєю ухвалою визнала задовільною роботу Асоціації з питань законодавчої та нормативної діяльності, спрямованої на забезпечення правових і нормативних засад діяльності банківської системи в умовах фінансово-економічної кризи. Виконавчій дирекції АУБ рішенням Ради доручено і в подальшому ретельно відстежувати ситуацію в питаннях банківської діяльності і активно брати участь в опрацюванні законодавчих і нормативних актів, які стосуються роботи банківської системи з позицій галузевого інтересу.

Розглянувши заяву ТОВ «Партнер-банк» про вступ до Асоціації, Рада АУБ ухвалила рішення про прийняття його до складу Асоціації українських банків.

Окрім цього Рада АУБ розглянула заяви Незалежної Асоціації українських колекторських агентств (НАУКА) та Асоціаці учасників колекторського бізнесу України (АКБУ) про вступ до АУБ, ухваливши рішення про прийняття їх до складу Асоціації. Як зазначено у рішенні Ради: “З метою консолідації зусиль банків і спеціалізованих установ із стягнення заборгованості (колекторських організацій) для покращення роботи з обслуговування заборгованості за кредитами і повернення банкам боргів, вважати за доцільне прийняти до складу АУБ з правом дорадчого голосу колекторські об'єднання НАУКА та АКБУ”. Окрім цього рішенням Ради виконавчій дирекції АУБ доручено підготувати Меморандум про спільну діяльність між АУБ і колекторськими об'єднаннями – членами АУБ.

Розглядаючи питання про роботу постійно-діючого Третейського суду при АУБ, Рада Асоціації внесла зміни до складу суддів Третейського суду при АУБ,

Розглянуто й інші актуальні питання банківської діяльності.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-09-17
 
НОВИНИ