RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ подала Прем”єр міністру України перелік проблемних питань банківської діяльності та пропозиції щодо їх вирішення

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем”єр міністра України Юлії Тимошенко з обґрунтуванням проблемних питань діяльності комерційних банків, розв'язання яких потребує безпосередньої участі Кабінету міністрів України.

Серед поданих проблемних питань банківської діяльності як одне з ключових було названо питання захисту прав кредиторів, зокрема щодо:
- зняття законодавчих перешкод у досудовій реалізації заставного майна та іпотеки;
- продажу майнових прав боржника;
- заборони вивезення за кордон автомобілів, що знаходяться у заставі;
- тимчасового обмеження виїзду недобросовісних боржників за кордон;
- удосконалення законодавства з питань банкрутства та виконавчого провадження в Україні;
- врегулювання ринку колекторських послуг тощо.

Також подано пропозиції щодо державної підтримки соціально-незахищених категорій позичальників при проведенні реструктуризації кредитів.

Окремо приділено увагу питанню рекапіталізації банків за участі державних коштів та законодавчого забезпечення окремих процедур фінансового оздоровлення банків.

Торкаючись питань законодавчого регулювання банківської діяльності, АУБ наголосила на необхідності термінового прийняття законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (законопроект №3585). Також відзначено необхідність законодавчого вирішення питань обов’язкового продажу валютних надходжень на користь резидентів, а також щодо відновлення норми з нарощення коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за рахунок доходів НБУ.

Ще раз АУБ було привернуто увагу і до питання примусового переведення до державних банків рахунків державних підприємств та бюджетних установ, зокрема запропоновано скасувати Постанову КМУ від 28.01.2009 року №52 щодо розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках виключно в установах державних банків. Окрім цього, надано інформацію та пропозиції щодо вирішення проблемних питань оподаткування банківської діяльності, питань охорони банківських установ тощо.

В листі до Прем”єр міністра України Юлії Тимошенко Президент АУБ Олександр Сугоняко наголошує, що “розв'язання цих проблемних питань банківської діяльності потребує безпосередньої участі Кабінету міністрів України”. Тому в листі, зокрема, зазначається: “Просимо розглянути та прийняти відповідні рішення, необхідні для їх вирішення, з урахуванням наданих пропозицій. Зі свого боку, Асоціація українських банків готова до співпраці по кожному окремому питанню”.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-09-04
 
НОВИНИ