RSS
21 Січень
     
 
Новини АУБ
АУБ наголошує на недоцільності внесення змін до розрахунку нормативів ліквідності банків

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко направив до Національного банку України зауваження та пропозиції щодо запропонованих НБУ змін до Інструкції “Про порядок регулювання діяльності банків в Україні” (Інструкція №368).

Як наголосив Президент АУБ, Асоціація цілком підтримує намір НБУ зняти обмеження на залучення субординованого боргу до капіталу банку. Разом з тим, в АУБ вважають за доцільне на період подолання кризи (принаймні до 01.01.2012 року) дозволити банкам збільшення додаткового капіталу до розміру, що перевищує 100% основного капіталу, якщо до цього призвело додаткове залучення субординованого боргу.

Одночасно АУБ ще раз наголосила на недоцільності запровадження за сучасних умов більш жорстких вимог до розрахунку нормативів ліквідності банків. Так проект Інструкції передбачає положення, згідно з яким значення нормативів миттєвої та поточної ліквідності дорівнюють нулю в разі наявності в банку розрахункових документів, що не виконані в строк з його вини.

В АУБ переконані, що введення запропонованих змін є передчасним. Більшість банків все ще продовжують зазнавати проблем з ліквідністю, рефінансування НБУ обмежено, ринок МБК у повній мірі не відновлено. За таких умов більшість банків, на жаль, можуть допускати тимчасові затримки у проведенні платежів/виконанні своїх зобов'язань.

Окрім цього, вважають в АУБ, штучно погіршить розрахунок нормативів і виключення з активів банку кредитів “овернайт” та коштів обов”язкових резервів, що знаходяться на окремому рахунку в НБУ.

За словами Президента АУБ: “Введення запропонованих проектом норм не покращить ліквідність банків, а лише призведе до збільшення випадків застосування до них штрафних санкцій, що ляже додатковим тягарем на платоспроможність банківських установ”.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 
2009-08-27
 
НОВИНИ