RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ подала пропозиції до нормативно-правових актів НБУ щодо діяльності банків

Асоціація українських банків звернулась до Голови Національного банку України Володимира Стельмаха з обґрунтуванням зауважень та пропозицій до проекту змін до Положення “Про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових дозволів та ліцензій на виконання окремих операцій” (Положення № 275).

Як наголошується у листі АУБ, “зважаючи, що зміна переліку валютних операцій потребуватиме не лише переоформлення дозволів, але і внесення змін до Статутів банків та Положень усіх філій та відділень, вважаємо, що внесення зазначених змін до Положення № 275 у період фінансової кризи є не на часі”. Крім того, зазначають в АУБ, деякі банки у теперішній час проходять перереєстрацію статутів і, відповідно, заміну ліцензій та дозволів у зв’язку із перереєстрацією на публічні АТ, а тому проводити ще і заміну дозволів у зв’язку із змінами до Положення № 275 стане обтяжливою додатковою процедурою.

З цих причин АУБ пропонує перенести терміни внесення змін до Положення № 275. У разі неможливості здійснення цього, АУБ пропонує компромісний варіант - передбачити право банку виконувати операції, якими доповнено перелік операцій, без проведення процедури заміни діючого письмового дозволу банку на новий, або максимально спростити процедуру переоформлення дозволів НБУ. Зокрема, пропонується переоформлення дозволів банкам, які їх мають, провести автоматично за  спрощеною процедурою, а також, враховуючи, що переоформлення дозволів здійснюється на виконання нормативно-правового акту НБУ (фактично за ініціативою НБУ), провести таке переоформлення на безоплатній основі.

Подано АУБ і інші пропозиції та зауваження до проекту змін до Положення № 275.

Окрім цього, АУБ ще раз звернулась до НБУ з проханням переглянути порядок контролю за мінімальним розміром регулятивного капіталу та терміни його нарощення, встановленні Постановою Правління НБУ від 06.08.2008 року № 228.

Зокрема, враховуючи глибоку фінансово-економічну кризу, що розгорнулася в Україні, відсутність вільних інвестиційних коштів, девальвацію національної валюти стосовно ЄВРО тощо, АУБ пропонує продовжити термін нарощення регулятивного капіталу:

- для банків  з  розміром  регулятивного  капіталу  більшим,  ніж 8 млн. ЄВРО – до 01.01.2012 року;
- для  банків  з розміром  регулятивного  капіталу  меншим  ніж  8 млн. ЄВРО – до 01.01.2014 року;

Також АУБ пропонує встановити термін нарощення діючими банками капіталу для виконання мінімальних ліцензійних вимог до 01.01.2014 року.

Одночасно, на період кризи, АУБ пропонує встановити курс перерахунку регулятивного капіталу в національну валюту на рівні офіційного курсу грн./ЄВРО, що склався на 01.10.2008 року.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-08-19
 
НОВИНИ