RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ проти засадничих змін до порядку формування резервів під кредитні операції на сучасному етапі

Асоціація українських банків направила до Національного банку України зауваження до проекту змін до Положення “Про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків” (Положення №279).

Як наголошується у листі Президента АУБ до керівництва НБУ, “за багато років банки створили налагоджену систему оцінки кредитних ризиків, частиною якої є класифікація позичальників за їх фінансовим станом. Всі рішення щодо видачі кредитів та подальшої роботи з позичальниками спираються на цю систему оцінки, яка, зокрема, підтверджена і періодичними перевірками НБУ і аудиторськими фірмами, що здійснюють перевірку фінансової звітності. Тому у разі затвердження проекту змін до Положення №279 відбудеться дублювання  роботи по визначенню фінансового стану клієнта, оскільки керувати ризиками спираючись на методику, що пропонується, дуже важко – вона досить вузька і обмежена”.

В АУБ вважають, що запропонована методика “є максимально узагальненою, тому для банку, діяльність якого здебільшого спрямована саме на індивідуальний підхід до кожного клієнта, вона не дасть змоги всебічно оцінити можливості потенційного позичальника”.

На переконання банкірів, запропоновані НБУ зміни до Положення №279 призведуть до автоматичного підвищення вимог при визначенні фінансового класу позичальників – юридичних осіб. Наслідком цього стане суттєве зменшення капіталу банківської системи України, погіршення економічних нормативів комерційних банків, збільшення ціни кредитних ресурсів.

Як наголосив Президент АУБ Олександр Сугоняко: “Запропонована методика має застосовуватися на стабільному фінансовому ринку, а не під час фінансової кризи – коли і фінансово стабільні підприємства працюють зі збитками”. З цієї причини АУБ виступила проти запровадження під час фінансово-економічної кризи в країні змін до порядку формування резервів під кредитні операції.

Прес-служба
Асоціації українських банків 
2009-08-17
 
НОВИНИ