RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулася до НБУ з приводу нового порядку формування обов’язкових резервів

Асоціація українських банків звернулася до Національного банку України з приводу нового порядку формування обов’язкових резервів, встановленого Постановою Правління НБУ від 21.07.2009 року №414.

Відповідно до цієї Постанови банки з 03.08.2009 року зобов’язані 40%від суми обов’язкових резервів зберігати на окремому рахунку в НБУ.
Відгуки, отримані від банків, показали, що банківська система з розумінням ставиться до дій НБУ, направлених на стерилізацію надлишкової ліквідності. Разом з тим, банки відмічають, що новий порядок формування обов’язкових резервів матиме негативний вплив як на банківську діяльність, так і на відновлення економіки.

За оцінками АУБ виконання вимог Постанови №414 призведе до погіршення і без того скрутного стану ліквідності багатьох банків, зменшення обсягів вільних коштів, що вкладаються банками у депозитні сертифікати НБУ та ОВДП, підвищення ставок на МБК та витрат банків, гальмування тенденцій з відновлення кредитування економіки.

За словами Першого Віце-президента АУБ В.Бондаря “у період, коли спостерігається нестабільність фінансових ринків і надлишкова ліквідність може за один день обернутися на дефіцит ліквідності, неможливо допускати  замороження коштів на окремому рахунку в НБУ. У разі  напруження ситуації з ліквідністю протягом звітного періоду резервування для своєчасного виконання зобов’язань банки вимушені будуть купувати ресурси під високі ставки на міжбанківському ринку або купувати свої ж кошти у Національному банку у вигляді кредитів рефінансування”.

У зв’язку з цим, АУБ запропонувала відмінити порядок часткового формування усіма банками обов’язкових резервів на спеціальному рахунку в НБУ, залишивши цей порядок як захід впливу до банків, які систематично порушують банківське законодавство та вимоги НБУ.

Якщо, з огляду на стан монетарних показників, ця пропозиція не може бути прийнятою, запропоновано передбачити сплату відсотків за коштами, перерахованими банками на спеціальний рахунок в НБУ, або можливість рефінансування банків без сплати відсотків під заставу коштів обов’язкових резервів на спецрахунку в НБУ.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
2009-07-30
 
НОВИНИ