RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до Прем’єр-Міністра України з приводу невідповідності урядового розпорядження нормам чинного законодавства

Асоціація українських банків звернулась до Прем’єр-Міністра України Юлії Тимошенко з приводу невідповідності нормам чинного законодавства України окремих положень Розпорядження  Кабінету Міністрів України від 1 липня 2009 року №757–р, яким органам Державної податкової адміністрації України рекомендовано взяти до відома, що платники податку на додану вартість декларують суму податкового кредиту у періоді виникнення податкового зобов’язання. 

Як наголошують в АУБ, з тексту Розпорядження не зрозуміло, про які саме податкові зобов’язання йде мова: про зобов’язання з податку на додану вартість при подальшому продажу товарів, при придбанні яких виникає податковий кредит, чи про декларування будь-яких інших податкових зобов’язань в декларації з ПДВ у відповідному податковому періоді?
Крім того, право на податковий кредит (його частину) у банків, як специфічних платників податку на додану вартість, може виникати значно пізніше періоду придбання  товарів/основних фондів (лише у випадку, якщо такі товари/основні фонди починають використовуватися банком в оподатковуваних ПДВ операціях).

За словами першого Віце-президента АУБ Володимира Бондаря, зазначений абзац Розпорядження не відповідає нормам Закону України «Про податок на додану вартість», за яким, коли передбачено право платника податку на включення податкового кредиту до декларації, не зазначені вимоги щодо включення до податкового кредиту сум «вхідного ПДВ» саме у періоді виникнення податкового зобов’язання.

Окрім того, наголошують в АУБ, відповідно до Закону «Про податок на додану вартість» (п.7.4.1 ст. 7) чітко визначено, що  право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Не передбачено вищевказаних вимог декларування сум податкового кредиту у періоді виникнення податкових  зобов’язань і наказом ДПА України «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання»  від 30 травня 1997 року.

З огляду на вищесказане та те, що податкові органи вже пропонують платникам податку самостійно переглянути декларації з податку на додану вартість за попередній період зі сплатою відповідного штрафу, Асоціація українських банків звернулась до Прем’єр-Міністра України Юлії Тимошенко з обґрунтуванням необхідності виключити перше речення пункту 2 Розпорядження як таке,  що  не відповідає чинному законодавству України щодо справляння податку на додану вартість.

Прес-служба
Асоціації українських банків


 
2009-07-28
 
НОВИНИ