RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
ЗАЯВА Асоціації українських банків з приводу прийняття Верховною Радою України Закону “Про внесення змін до Законів України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” та “Про Національний банк України”

Банківська спільнота, як і все суспільство України, є прихильником проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.
Разом з тим не можна допускати, щоб фінансування заходів з підготовки до Євро-2012 здійснювалось ціною неконтрольованого зростання інфляції, подальшого послаблення банківської системи та зубожіння суспільства.
А саме до цього призводить прийнятий Верховною Радою України  01.07.2009 р. Закон України “Про внесення змін до Законів України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” та “Про Національний банк України”, згідно якого джерелом фінансування заходів з Євро-2012 у 2009 році визначаються щоквартальні додаткові перерахування НБУ перевищення його кошторисних доходів над кошторисними витратами у загальній сумі 9,8 млрд. грн.
При цьому скасовується норма щодо обов`язкового щорічного перерахування частини перевищення доходів НБУ (в обсязі 25%, але не менше 1 млрд. грн.) на поповнення коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, капіталізацію банків  та Державної іпотечної установи.
Це зупиняє прискорене нарощення коштів Фонду. На фоні постійних закликів депутатів і урядовців про необхідність відновлення довіри населення до банківської системи, як запоруки її повноцінного функціонування і кредитної підтримки  реального сектору  економіки, відміна основного джерела поповнення Фонду гарантування вкладів виглядає просто аморально.
Зупиниться капіталізація Державної іпотечної установи, що перекреслить будь-які надії на відновлення у найближчій перспективі  ринку іпотеки.
Можна очікувати і значного погіршення умов рефінансування НБУ банків:
- з одного боку, для збільшення своїх доходів, НБУ буде змушений підвищувати процентні ставки рефінансування. Зрозуміло, що за таких умов про відновлення кредитування економіки не може буди і мови;
- з іншого боку, для зменшення своїх ризиків і скорочення витрат, пов`язаних з необхідністю формування резервів, НБУ буде змушений  скоротити кредитну підтримку банків, що потребують фінансового оздоровлення. Ці фінансові установи, їх клієнти та вкладники будуть кинуті державою на призволяще.
За оцінкою Асоціації українських банків  наслідком прийняття Закону стане зростання кризових явищ в економіці, банківській системі, підвищиться інфляційний тягар на населення, посилиться незахищеність вкладників банків.


 
2009-07-03
 
НОВИНИ