RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Суд підтримав банки у питанні звернення стягнення на предмет застави

          court070510.jpg                                         
 Господарський суд Автономної Республіки Крим підтримав позицію банків щодо вирішенні проблеми, яка виникла в роботі банківських установ на території Автономної Республіки Крим, у контексті примусового виконання рішень суду та реалізації предмету застави. 

Дана проблема пов’язана із листом заступника начальника головного управління юстиції – начальника відділу ДВС Пархомчука Володимира Миколайовича №11/1-10/1690 від 05.05.2009р., який встановлює, що звернення стягнення на предмет застави з метою погашення заборгованості по кредитному договору не допускається. Посилаючись на цей лист відділи ДВС відмовляються виконуватися встановлені законодавством України вимоги щодо звернення стягнення на заставлене майно, чим порушують закріплені законами України права заставодержателів. 

            За позовом одного із банків на дій органів виконавчої служби суд постановив, що оскільки чинним законодавством не встановлено заборони на звернення стягнення на заставлене майно за вимогою стягувача, який одночасно є заставодержателем, такого роду виконавчі дії не призводять до порушення прав та законних інтересів заставодержателя, господарський суд вважає оскаржувану постанову ВДВС незаконною, а ухилення від звернення стягнення на заставлене майно не обґрунтованим. 

           Нагадуємо, що Асоціація українських банків звернулася до Міністерства юстиції України із проханням остаточно вирішити дану проблему та довести до відповідних відділів ДВС АРК можливість звернення стягнення на заставлене майно за рішенням  суду про стягнення заборгованості на користь заставодержателя.

    Прикріпленні файли
 
НОВИНИ