RSS
24 Лютий
     
 
News from AUB
Банківська система ініціює вироблення єдиної методології оцінки кредитних портфелів незалежними оцінювачами

dollar2.jpg22 квітня 2010 року у Фонді державного майна України на виконання  доручення Кабінету Міністрів України, виданого у зв’язку із зверненням Асоціації українських банків, відбулася нарада з обговорення питань пов’язаних із здійсненням оцінки вартості кредитних портфелів незалежними оцінювачами.
Законом України “Про банки і банківську діяльність” надано право тимчасовим адміністраторам відчужувати активи банку з метою його фінансового оздоровлення.
Відповідно до Положення НБУ №369, продаж активів банку здійснюється за ринковою вартістю, яка визначається незалежним оцінювачем відповідно до законодавства України про оцінку майна.
Нажаль, на сьогоднішній день не існує єдиної методології (Стандарту) оцінки кредитних портфелів, яку б мали використовувати незалежні оцінювачі задля визначення їх ринкової вартості. За відсутності таких Стандартів оцінювачі здійснюють оцінку за власними методиками, що створює умови для необґрунтованого завищення ринкової ціни та унеможливлює визначення справедливої вартості активів. Це,  в свою чергу, викликає недовіру з боку потенційних покупців та чинить перешкоди у реалізації таких активів.
Ці та інші питання взаємодії банків та незалежних оцінювачів стали предметом обговорення на нараді, у якій взяли участь представники Фонду державного майна, Міністерства фінансів, Національного банку України, Асоціації українських банків, Платінум Банку, Українського товариства оцінювачів та інших професійних об’єднань оцінювачів.
Учасники наради дійшли узгодженої позиції щодо доцільності розробки нормативно-правового акту Фонду державного майна для врегулювання питань критеріїв відбору оцінювачів для здійснення оцінки вартості кредитних портфелів банків та визначення загальної методології проведення такої оцінки.
Для підготовки проекту нормативного акту створена робоча група, до складу якої увійшли представники організацій – учасників наради.

Прес-служба АУБ

2010-04-23

 
НОВИНИ