RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до Прем’єр-міністра та Антимонопольного комітету щодо протизаконності примусового переведення держпідприємств на обслуговування до держбанків

pm225image001.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням відмінити доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 17.03.2010 року №12642/0/1-10 та Наказ Міністерства промислової політики України №160 від 30.03.2010 року щодо переведення державних підприємств на обслуговування до державних банків.

Як зазначає Президент АУБ у листі до Прем’єр-міністра України, “після надзвичайно важких кінця 2008 та початку 2009 рр. для фінансового сектору України, українські банки почали поступово відновлювати життєдіяльність. Тому абсолютно нелогічним та необґрунтованим виглядає рішення Уряду щодо переведення державних підприємств України на обслуговування до державних банків”. 

В АУБ наголошують, що подібні дії Уряду суперечать Конституції та законодавству України та є небезпечними для банків, економіки, бюджету та суспільства.

Нагадаємо, що у 2009 році аналогічні накази та розпорядження надходили до державних підприємств, установ та організацій від Уряду України під керівництвом Ю.Тимошенко. Тоді АУБ активно виступала проти дій Уряду та вимагала відмінити його рішення, що могли призвести до знищення національної банківської системи. Врешті-решт спільними зусиллями банківської спільноти примусове переведення держпідприємств на обслуговування виключно до державних банків було призупинено.

За словами Олександра Сугоняка, АУБ з розумінням ставиться до проблем, які стоять перед Урядом у зв”язку з необхідністю виведення економіки з кризи. Проте його останні дії аж ніяк не сприяють цьому, а навпаки призведуть до негативних результатів, зокрема до дестабілізації українських банків, відтермінування кредитування економіки, зубожіння громадян України як через втрату ними своїх вкладів, так і через втрату роботи у зв’язку із зупинкою виробництва.

В АУБ наголошують, що вирішення цього питання має полягати у розробленні і реалізації довгострокової стратегії щодо діяльності державних банків і підвищення їх ролі в українській економіці, але аж ніяк не через дискримінаційні заходи щодо комерційних банків.

З аналогічним листом АУБ на днях звернулась також до Голови Антимонопольного комітету України Олексія Костусєва. У листі Президента АУБ до Голови АМКУ зазначалось, що запобігати можливим ризикам потрібно шляхом превентивного визначення Урядом та НБУ саме банків з високим рівнем загрози неплатоспроможності, а не шляхом непродуманої політики термінового та примусового відкликання коштів держпідприємств з усіх, окрім державних, банків.

З огляду на це, Президент АУБ звернувся до Голови АМКУ з проханням розглянути питання порушення органами влади законодавства України про захист економічної конкуренції у частині  примусового переведення рахунків державних підприємств на обслуговування до державних банків. Також АУБ просить Антиномонопольний комітет, у відповідності до ст. 46 Закону України "Про захист економічної конкуренції", надати рекомендацію органам влади стосовно припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції та усунення наслідків цих порушень.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ