RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
Парламент врахував пропозиції АУБ щодо сприяння покращенню інвестиційного клімату в країні

38.jpgВерховна Рада України врахувала пропозиції Асоціації українських банків та прийняла за основу законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  (щодо кредитування та стимулювання іноземних інвестицій)” (№ 6122), яким вносяться зміни до прикінцевих положень Закону “Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (№ 1533). Пропозиції щодо внесення змін до цього Закону були подані АУБ до парламенту одразу після прийняття Закону № 1533.

Даний законопроект розроблений з метою корегування законодавчого поля та спрямований на усунення невиправданих обмежень у сфері іноземного інвестування та міжнародного кредитування, які не відповідають світовій практиці. Для цього законопроектом № 6122 пропонується виключити запроваджені пунктами 8-11 прикінцевих положень Закону №1533 додаткові обмеження щодо дострокового повернення кредитів (позик поворотної фінансової допомоги) у іноземній валюті, отриманих від нерезидентів, та щодо отримання іноземних інвестицій в грошовій формі у національній валюті України. Також пропонується внести зміни до стт. 2 та 13 Закону України “Про режим іноземного інвестування”, скасувавши посилений контроль за надходженням іноземних інвестицій.

В АУБ наголошують, що положення законопроекту № 6122, якими вносяться зміни до прикінцевих положень Закону №1533, є важливими для банківської системи. Скасування заборони на дострокове повернення коштів, залучених від нерезидентів, та скасування вимоги щодо залучення іноземних інвестицій у грошовій формі виключно у національній валюті України зніме побоювання та перестороги з боку іноземних інвесторів щодо гарантій повернення їх інвестицій. За словами фахівців АУБ, внесення таких змін справить позитивний вплив на покращення інвестиційної привабливості України.

В АУБ вітають прийняття парламентом за основу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо кредитування та стимулювання іноземних інвестицій)» та сподіваються на його якнайшвидше прийняття з метою покращення інвестиційного клімату в країні.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-04-13

 
НОВИНИ