RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ включено до робочої підгрупи при Комітеті з питань економічних реформ при Президентові України

_.jpgДорученням Віце-прем’єр-міністра України Сергія Тігіпка Асоціацію українських банків включено до складу робочої підгрупи з питань розвитку фінансового сектору, яка створена при робочій групі “Сталий економічний розвиток, бізнес-клімат та інвестиції” при Комітеті з питань економічних реформ при Президентові України. Очолив робочу підгрупу заступник міністра фінансів України Андрій Кравець. До її складу увійшли представники НБУ, АУБ та комерційних банків-членів АУБ: “Ощадбанку”, “Укрексімбанку”, “Приватбанку”, а також Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до домовленості, досягнутої на першому засіданні робочої підгрупи з питань банківського сектору, Асоціація українських банків підготувала перелік першочергових заходів, спрямованих на стабілізацію стану в банківській системі України. Цей документ АУБ направлено для врахування підгрупою при розробці пропозицій з проведення реформ у банківському секторі.

У запропонованих АУБ першочергових заходах, спрямованих на стабілізацію стану в банківській системі України, зокрема, наголошено на необхідності посилення захисту прав банків – кредиторів, розвитку ринку продажу проблемних активів банків, формування ринку довгострокових ресурсів в Україні, покращення умов для залучення іноземних інвестицій, впровадження спрощених та прозорих механізмів рефінансування банків, відновлення довіри до банків шляхом реалізації конкретних заходів (серед яких, зокрема, забезпечення підвищення якості роботи тимчасових адміністраторів у проблемних банках, можливість поповнення коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за рахунок частини перевищення доходів НБУ над його видатками, розробка механізмів державної фінансової підтримки фізичних осіб - позичальників за іпотечними кредитами, які втратили роботу або мають скорочення доходу) тощо.

Після вивчення та узагальнення, матеріали робочої підгрупи будуть подані до Кабінету міністрів України та Комітету з питань економічних реформ при Президентові України.

Прес-служба
Асоціації українських банків2010-04-08

 
НОВИНИ