RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
Парламент підтримав позицію АУБ та відхилив законопроект про зміни до Кримінального кодексу України

img00259.jpgВерховна Рада України, врахувавши позицію Асоціації українських банків, на своєму пленарному засіданні відхилила законопроект “Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України (щодо запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та боротьби з фінансуванням тероризму)” (№ 5290).

Даний законопроект вносив зміни до Кримінального Кодексу України. Зокрема, він пропонував викласти в новій редакції статтю 209, 209-1 Кримінального кодексу України щодо злочинів з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. Окрім цього пропонувалось доповнити Кримінальний кодекс новими статтями 209-2, 258-5 щодо легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинених з необережності.

Після подання на реєстрацію цього законопроекту Асоціація українських банків одразу звернулася до парламентарів із аргументацією про необхідність його відхилення. Як наголошують в АУБ, аналіз законопроекту, здійснений фахівцями Асоціації, переконливо засвідчує про наявність у ньому численних невідповідностей як доктрині кримінального права, так і неврахування специфіки здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу.
Особливе занепокоєння АУБ викликали запропоновані законопроектом санкції. Як вважає Голова Ради АУБ, Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін, самі по собі такі санкції є грубим порушення принципу призначення адекватності покарань за скоєне правопорушення. Адже дані санкції вищі, ніж санкції за саме вчинення терористичного акту, більше того, відповідальність  за фінансування тероризму  вища, ніж санкція ст. 115 ККУ, яка передбачає покарання за умисне вбивство, а санкції кваліфікуючих частин даного злочину вищі, ніж санкції за умисне вбивство з обтяжуючими обставинами, що передбачені ч.2 ст. 115 ККУ.
Крім того, окремі склади злочинів, запропоновані законопроектом, дублюються із  адміністративним правопорушенням, закріпленим у Кодексі про адміністративні правопорушення. Таким чином, вважають в АУБ, прийняття даного законопроекту неминуче породжувало б проблеми щодо застосування виду відповідальності за дані діяння.
Завдяки активно проведеній роботі АУБ та, зокрема, Головою Ради АУБ, Першим заступником Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіславом Аржевітіним, згаданий законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради України 31 березня 2010 р. був відхилений.
Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-04-02

 
НОВИНИ