RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Профільний Комітет ВРУ підтримав пропозиції АУБ до законопроекту про боротьбу з відмиванням доходів

otm.jpgПарламентський Комітет з питань фінансів та банківської діяльності на засіданні під головуванням Першого заступника Голови Комітету, Голови Ради АУБ Станіслава Аржевітіна, врахувавши пропозиції та зауваження Асоціації українських банків до  законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" (№ 3062), рекомендував прийняти його у другому читанні.
 
Нагадаємо, що Асоціація українських банків активно працювала над текстом даного законопроекту із початку внесення його до парламенту з огляду на складність документу та важливі завдання, які перед ним ставилися. Адже, як наголошують в АУБ, проникнення в легальний бізнес кримінальних доходів становить серйозну небезпеку для законної економічної діяльності, дестабілізує існуючі фінансову та валютну системи, створює системну загрозу економічній безпеці держави та, зокрема, має негативний вплив на розвиток економіки України та її авторитету у світі.
 
З метою доопрацювання згаданого законопроекту, за ініціативою АУБ було створено робочу групу, яка складалася з представників Держфінмоніторингу, НБУ, АУБ та банківської спільноти. Метою її роботи було приведення тексту законопроекту у відповідність до міжнародних стандартів та результатів оцінки України Радою Європи. Також АУБ ставила за мету прибрати із нього будь-які суб’єктивні аспекти, з-за яких АУБ раніше вимагала накласти на ухвалений 6 листопада 2009 р. текст законопроекту вето Президента України.
 
Оскільки Президент України підтримав позицію АУБ та наклав вето на цей законопроект, його було направлено на доопрацювання. Після цього, за активної участі АУБ, робочою групою було внесено суттєві зміни до тексту законопроекту. Зокрема, було зменшено повноваження Держфінмоніторингу, зменшена кількість критеріїв для проведення обов’язкового та внутрішнього фінансового моніторингу, зменшено термін зупинення операцій та суттєво знижені санкції за порушення виконання вимог даного закону.
 
Прес-служба
Асоціації українських банків
 


 2010-04-02

 
НОВИНИ