RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
Комітет з питань правової політики підтримав пропозиції АУБ щодо відхилення законопроекту, який міг спричинити зниження платоспроможності банків

publishing.jpgКомітет з питань правової політики на своєму засіданні рекомендував парламенту відхилити законопроект “Про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо підтримки позичальників банків в умовах фінансової кризи)” (№ 4382). Як вже повідомлялося, автори цього законопроекту проблему неплатоспроможності позичальників пропонують вирішувати шляхом укладення змін до кредитного договору.

Детально вивчивши норми цього законопроекту, Асоціація українських банків ще у січні цього року направила парламентарям свої експертні  висновки щодо них. Зокрема, в АУБ наголошували на суперечностях, присутніх у законопроекті.  За словами Президента АУБ Олександра Сугоняка, прийняття законопроекту у такій редакції стимулюватиме виникнення ситуації, за якою позичальник заздалегідь буде висувати такі умови реструктуризації, які не можуть бути прийняті банком, з тим, щоб надалі відстоювати своє право у суді з метою ухиляння від погашення кредиту.

Врахувавши зауваження АУБ, члени Комітету з питань правової політики під час обговорення документа наголосили, що питання зміни або розірвання договорів достатньо чітко вже врегульоване у статтях 651 - 654 Цивільного кодексу України. Також було відзначено, що надання можливості позичальникам банку вимагати зміни умов кредитного договору без урахування фінансових можливостей банку може призвести до зниження рівня платоспроможності банку та невиконання ним зобов´язань перед своїми кредиторами та вкладниками. На засіданні також було зазначено, що положення законопроекту щодо шляхів реструктуризації заборгованості позичальників не узгоджено з прийнятим 26 червня 2009 року Законом "Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи".

В Асоціації українських банків вітають рішення Комітету з питань правової політики щодо відхилення згаданого законопроекту.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-04-01

 
НОВИНИ