RSS
17 Грудень
     
 
Акціонери ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» затвердили програму капіталізації банку
Біла Церква. 28 квітня — Акціонери ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» на своїх загальних зборах, що відбулися сьогодні у м. Біла Церква (Київська область), затвердили програму капіталізації банку.

Згідно з цією програмою додаткові кошти до капіталу банку буде залучено від кінцевої материнської компанії Райффайзен Центральбанк Остеррайх АГ (РЦБ володіє 96,18% акцій Райффайзен Банку Аваль через дочірню структуру Райффайзен Інтернаціональ Банк-Холдинг АГ), а також за рахунок нерозподіленого прибутку ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» за 2008 рік.
Окрім того, у програмі капіталізації враховано збільшення капіталу банку на загальну суму 850 млн грн. за рахунок кредитів Міжнародної фінансової корпорації (МФК) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

«Наші акціонери підтвердили свою готовність виконувати рекомендації Національного банку України, у тому числі щодо потреби нашого фінансового інституту в додатковому капіталі за результатами проведеного раніше стрес-тесту», — прокоментував голова правління банку Володимир Лавренчук. «Ми й надалі будемо залишатися надійною фінансовою установою, що повністю відповідає усім вимогам стосовно капіталізації та ліквідності», — додав він.

Окрім того, на загальних зборах затверджено розподіл прибутку банку за 2008 рік. Зокрема, з понад 531 млн грн. чистого прибутку, отриманого ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» у 2008 році, 700 тис грн. буде спрямовано на виплату дивідендів власникам привілейованих акцій банку, а решту буде зараховано до резервного фонду.

Загальні збори ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» також затвердили Звіт правління ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» про результати  діяльності у 2008 році і основні напрямки діяльності банку на 2009 рік, звіти та висновки ревізійної комісії, зовнішнього аудитора, річний звіт та баланс банку за 2008 рік. Акціонери також визначили компанії, що будуть здійснювати зовнішній аудит банку.

Відкрите акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» засновано у 1992 році (до 25 вересня 2006 року — Акціонерний поштово-пенсійний банк «Аваль») і є одним із найбільших банків країни за розміром чистих активів. Станом на 1 січня 2009 року чисті активи банку склали 65,4 млрд грн., статутний капітал — 2,42 млрд грн. Послугами банку на початок року користувалися близько 4,5 млн приватних клієнтів, близько 210 тис. представників малого та середнього бізнесу та близько 6,8 тис. корпоративних клієнтів.

Станом на 1 січня 2009 року компанія Райффайзен Інтернаціональ Банк-Холдинг АГ володіла 96,18% акцій Райффайзен Банку Аваль. Райффайзен Інтернаціональ управляє однією із найбільших банківських мереж у Центральній та Східній Європі. На 17 регіональних ринках присутні дочірні банки, лізингові компанії та низка інших фінансових інститутів. 14,7 млн клієнтів Групи обслуговують  у 3200 відділеннях.

Райффайзен Інтернаціональ є повністю консолідованою дочірньою структурою Райффайзен Центральбанк Остеррайх АГ (РЦБ), що, як основний акціонер, володіє близько 70% звичайних акцій холдингу, решта акцій знаходиться у вільному обігу й торгується на Віденській фондовій біржі.

РЦБ — головний банк групи Райффайзен, найбільшої банківської групи в Австрії, є провідним корпоративним та інвестиційним банком і лідируючим банком Австрії.

2009-04-28
 
НОВИНИ