RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ посилює співпрацю з Держфінмоніторингом

image001.jpgУ Державному комітеті фінансового моніторингу України (ДКФМУ) відбулася нарада за участі керівництва та представників ДКФМУ, Національного банку України, Асоціації українських банків та комерційних банків-членів АУБ. Зокрема, у нараді взяли участь Голова ДКФМУ Сергій Гуржій, його заступник Олексій Фещенко, керівники департаментів та відділів ДКФМУ. З боку НБУ були присутні виконавчий директор – директор Дирекції з банківського регулювання та нагляду Олексій Бережний та начальник управління методології НБУ Анатолій Єжов. З боку АУБ у нараді взяли участь Перший віце-президент Асоціації Володимир Бондар та представники комерційних банків-членів АУБ: “Креді Агріколь”, “ОТР-банк”, “Укрсоцбанк”, “Укргазбанк”, “БМ-банк”.

На нараді було обговорено законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» (реєстраційний № 3062), який знаходиться в Верховній Раді України та підготовлений для другого читання.

Представники НБУ, АУБ та комерційних банків під час наради висловили свої зауваження та пропозиції до обговорюваного законопроекту. Відбулася жвава дискусія. За результатами обговорення досягнуто домовленість, що фахівці Держфінмоніторингу опрацюють зауваження та пропозиції банків, після чого обговорення буде продовжено з метою доопрацювання згаданого законопроекту.

Окремо Перший віце-президент АУБ Володимир Бондар та Голова Держфінмоніторингу Сергій Гуржій обговорили питання посилення співпраці між АУБ та Держфінмоніторингом. Серед іншого, сторонами було обговорено питання зменшення банками поточних операційних та накладних витрат, пов”язаних з наданням банківськими установами до ДКФМУ інформації фінансового моніторингу (ІФМ). Напередодні НБУ та АУБ подали до Держфінмоніторингу спільно опрацьовану Концептуальну схему обміну ІФМ між банками України та ДКФМУ через АУБ з використанням мережі Інтернет і телефонних комутованих ліній зв”язку. Така схема, як вважають в НБУ та АУБ, значно здешевить витрати банківських установ на оплату вихідного трафіка інформації фінансового моніторингу (ІФМ).

За результатами обговорення вирішено, що керівництво ДКФМУ доручить своїм фахівцям з питань інформаційно-комунікаційних технологій разом з фахівцями Департаменту інформатизації НБУ та АУБ опрацювати запропоновану Концептуальну схему обміну ІФМ через АУБ.

В ході зустрічі обговорено також інші питання, що стосуються ситуації у банківській системі Україні та посилення співпраці між ДКФМУ та АУБ.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-03-23

 
НОВИНИ