RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до НБУ щодо зняття проблем, які заважають збільшенню кредитування

nbank.jpgАсоціація українських банків звернулась до Національного банку України з обґрунтуванням необхідності зняття проблем, що стоять на заваді збільшенню обсягів кредитування  банками економіки.


Як зазначено у листі Першого віце-президента АУБ Володимира Бондаря до Заступника Голови НБУ В.Пасічника, “подолання кризи в Україні є неможливим без поступового відновлення кредитування банками економіки. Активізація цього процесу багато у чому залежить від вирішення питань, на які, банківська система, на жаль, не має безпосереднього впливу (виконання законодавства із захисту прав кредиторів, формування довгострокових пасивів, відсутність бюджету на 2010 рік, невизначеність з пріоритетними галузями економіки, що потребують першочергової підтримки). Разом з тим, на заваді збільшенню обсягів кредитуванню стоять і окремі регуляторні обмеження. Зокрема, це стосується порядку розрахунку нормативу співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (Н3), передбаченого Інструкцією НБУ “Про регулювання діяльності банків в Україні” (затверджена постановою Правління НБУ від 28.08.2001 р. №368)”.


Останнім часом НБУ намагається проводити заходи щодо стимулювання банків кредитувати економіку. Одним з таких заходів є послаблення розрахунку нормативу Н2. Однак НБУ не враховано, що алгоритм розрахунку нормативу Н3 є більш жорстким за норматив Н2. Проблема у дотриманні нормативу Н3 полягає в тому, що на нього дуже важко вплинути, оскільки відновлювати кредитування та одночасно зменшити активи банки не в змозі. “Тому некоректний алгоритм розрахунку нормативу Н3 заважає банкам кредитувати економіку”, – стверджують в АУБ.


До погіршення ситуації з дотриманням нормативу Н3, - кажуть в АУБ, - призвела і переоцінка валютних кредитів внаслідок девальвації національної валюти, у результаті чого відбулося значне збільшення активів банків у гривневому еквіваленті.


В АУБ пояснюють, що норматив Н3 є одним з нормативів капіталу банку, однак він не відображає економічний зміст поняття адекватності капіталу активам, що регламентується рекомендаціями Базельського комітету з питань нагляду. Як підкреслив Володимир Бондар у листі до НБУ, “існуючий підхід розрахунку нормативу Н3 не відповідає правилам розрахунку адекватності капіталу, передбаченим рекомендаціями Базельського комітету, внаслідок чого нормативи Н2 і Н3 по методиці НБУ не скоординовані між собою та управління ними повинно здійснюватись принципово по-різному, що є нелогічним”.


У зв’язку з вищезазначеним, АУБ запропонувала НБУ привести розрахунок нормативу Н3 у відповідність до методики, рекомендованої Базельським комітетом з питань нагляду.


Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-03-23

 
НОВИНИ