RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Повідомлення про включення України до “чорного списку” FATF не відповідають дійсності

clip_image002.jpgВ Асоціації українських банків висловлюють занепокоєння з приводу розповсюдження у ЗМІ недостовірної інформації про включення України до “чорного списку” FATF.

Асоціація українських банків провела консультації з цього питання з керівництвом Державного комітету фінансового моніторингу України, де підтвердили, що така інформація не відповідає дійсності.

Жодного рішення щодо внесення України до «чорного списку» FATF не приймала. Більше того, навіть засідання з цього приводу FATF не проводила.

Насправді минулого тижня у Страсбурзі відбулося не засідання FATF, а пленарне засідання Комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії  відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL). За результатами цього засідання було прийнято рішення про залишення України у другій групі країн, в яких існують недоліки законодавчого поля. До цієї групи Україна відноситься вже понад два роки. Також існує третя група – країни, які мають стратегічні недоліки національної системи боротьби з брудними коштами, та четверта група – країни, які знаходяться під особливим режимом санкцій. До двох останніх груп Україна не відноситься, тому вона наразі ніяк не може бути включена до “чорного списку” FATF.

За словами Першого віце-президента АУБ Володимира Бондаря, в Асоціації розцінюють розповсюдження у ЗМІ неправдивих відомостей як сплановану диверсію, спрямовану на штучне нагнітання паніки та підрив довіри до України та національної банківської системи.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-03-19

 
НОВИНИ