RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ виступає за скасування пенсійного збору з операцій купівлі-продажу валют

grivna.jpgАсоціація українських банків звернулася до Комітету ВРУ з питань бюджету та Комітету ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності з проханням надати роз’яснення щодо розміру сплати пенсійного збору, у відповідності до їх компетенції згідно ст. 21 Закону України "Про комітети Верховної Ради України". Також АУБ звернулася до Кабінету міністрів України та Національного банку України з проханням посприяти наданню необхідного роз’яснення банківським установам України.

За словами Першого віце-президента АУБ Володимира Бондаря, неприйняття парламентом бюджету на 2010 рік виявилося проблемою для банківської системи України. Зокрема, наприкінці 2009 року Пенсійний фонд України надіслав листа до Кабінету міністрів України, у якому зробив висновок, що оскільки бюджет на 2010 р. не прийнято, то з початку цього року ставка збору з операцій з купівлі-продажу безготівкової валюти має становити 0,5 відсотка від суми операції проти ставки 0,2 відсотки, що існувала у 2009 році. Свою думку Пенсійний фонд України повідомив і банківським установам України.

Позиція Пенсійного фонду України ґрунтується на тому, що Законом України "Про збір на обов’язкове пенсійне страхування" передбачена ставка 0,5 % від суми операції, а Законом України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" цю ставку було зменшено лише на 2009 рік.

Як наголошують в АУБ, при опрацюванні своєї позиції, Пенсійний фонд України не врахував вимоги Бюджетного кодексу України. Серед іншого, цей кодекс зазначає, що у разі несвоєчасного прийняття закону про Державний бюджет України та до прийняття закону про Державний бюджет на поточний бюджетний період податки, збори (обов'язкові платежі) та інші надходження справляються відповідно до закону про Державний бюджет на попередній бюджетний період. Таким чином, підкреслюють в АУБ, ставка пенсійного збору з валютних операцій до прийняття закону про Державний бюджет на 2010 рік має зберігатися у розмірі 0,2% від суми операції.

Нагадаємо, що АУБ протягом останніх років послідовно та аргументовано виступала за скасування пенсійного збору з операцій купівлі-продажу іноземної валюти як такого, що негативно впливає на притік іноземних інвестицій в Україну і на розвиток внутрішнього валютного ринку. Таку ж думку з цього питання постійно висловлювали і міжнародні фінансові організації.

Позиція щодо поступового зменшення розміру пенсійного збору з цих операцій та його остаточного скасування підтримувалася Урядом та Національним банком. Поданим Кабінетом міністрів України законопроектом №5012, підтриманим також АУБ, передбачається скасування пенсійного збору з операцій купівлі/продажу безготівкової іноземної валюти. На погляд Асоціації, це цілковито обґрунтована державницька позиція, яка сприятиме покращенню умов для притоку в Україну іноземних інвестицій.

В АУБ розуміють, що питання внесків Пенсійного фонду України є політичним питанням. Проте, як наголошує Володимир Бондар, поповнення коштів Пенсійного фонду України через оподаткування операцій купівлі-продажу валют є короткостроковим вирішенням проблеми, ефект від якої буде тимчасовим та незначним. Набагато більше шкоди принесе бюджету України зменшення інвестицій та зниження рентабельності підприємств.

Асоціація українських банків сподівається на державницьку позицію керівників держави та вирішення питання відміни пенсійного збору з операцій купівлі-продажу валют у Законі України "Про Державний бюджет України на 2010 рік ".

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-03-15

 
НОВИНИ