RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
Під головуванням Президента України в НБУ відбулась нарада з питань розвитку фінансово-банківської системи

nbu040210a.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко взяв участь у нараді з питань розвитку фінансово-банківської системи, яка відбулася у Національному банку України під головуванням Президента України Віктора Ющенка. У нараді взяли участь Голова НБУ Володимир Стельмах, Голова Ради НБУ, Міністр закордонних справ України Петро Порошенко, в.о. Міністра економіки України Ігор Уманський, Глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко, Перший заступник Голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак, члени Ради НБУ, члени Правління НБУ, керівники структурних підрозділів НБУ та керівники 40 комерційних банків України.

Як відзначив під час наради Президент України Віктор Ющенко, “у цілому, банківська система у 2009 році дала відповіді на ключові виклики, які перед нею стояли. Банківська система виключно своїми силами, без жодної допомоги... уникла глибокої затяжної кризи".

Президент України констатував, що 2009 рік економічно був, можливо, один із найскладніших за всю історію незалежної України - країна зустрілася із небаченим рівнем економічного падіння. Так, у 2009 році падіння ВВП склало біля 15%, інфляція в 2009 році хоча дещо і скоротилася порівняно з 2008 роком, однак була найвищою (12,3%) серед країн СНД і ЄС, відбулося падіння реальних доходів населення, збитки українських підприємств склали 15,6 мільярда гривень.

Говорячи про ситуацію у банківській системі, Президент України підкреслив, що за минулий рік українські банки пережили найбільший відтік депозитів за всю історію. Водночас він констатував, що поступово ситуація із залученням ресурсів до банківської системи починає покращуватися, і це говорить про те, що найскладнішу систему викликів банківська система пройшла.

Президент також вважає, що банки повинні зробити все для відновлення довірливого діалогу із вкладником. "Ми не повинні допустити втрати платіжності банківської системи, нам треба тримати високу ліквідність, підвищувати її з кожним днем, нам слід змінити діалог із вкладником банків, через інструменти Національного банку створити політику, яка б мотивувала вкладника", - наголосив В.Ющенко.

Президент також окреслив ряд завдань, які стоять перед банківською системою на 2010 рік.

Він відзначив, що головне завдання минулого року - не допустити падіння банківської системи - було виконано. Головним завдання банківської системи на 2010 рік він назвав відновлення кредитування національної економіки.

Темою номер один, за словами В.Ющенка, повинна бути тема курсу національної валюти і монетарної політики НБУ. "Щоб отримати економічний прогрес, нам треба повернутися до стабільних грошей, стабільних цін, і потім з того мати національний приріст економіки", - наголосив Президент.

Окрім цього, як повідомив В.Ющенко, дефіцит платіжного балансу України у 2010 році очікується на рівні $3,2 млрд. Сукупні зовнішні платежі очікуються на рівні $26 млрд, тоді як загальні надходження — бл. $23 млрд.

У свою чергу Голова НБУ Володимир Стельмах, виступаючи перед учасниками наради, відзначив, що при утриманні  дефициту платіжного балансу на такому рівні курс гривні може уникнути суттєвих змін.  Тому забезпечення збалансованості платіжного балансу є важливою задачею на 2010 рік.

У своєму виступі під час наради Голова НБУ Володимир Стельмах наголосив, що курсова політика має бути націлена, у першу чергу, на стабільність гривні. Також він застеріг банки від можливих загравань зі спекулятивними валютними операціями, оскільки процентна доходність в Україні вища, ніж у Європі, що може нести у собі небезпеку. Також він наголосив на необхідності ведення правильної процентної політики при кредитування економіки.

Голова НБУ відмітив, що банківська система в умовах кризи уникла колапсу неплатежів. За його слова, банки добре капіталізувалися у цьому році, системно збільшивши капітал, сформувавши резерви, необхідні для покриття ризиків.

Водночас Голова НБУ наголосив, що банківська система має бути готовою до роботи в умовах високих ризиків поточного року.

Під час обговорення з вуст виступаючих лунав наголос на необхідності поглиблення консолідації дій та співпраці НБУ, Ради НБУ та Асоціації українських банків в умовах кризи.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-02-04

 
НОВИНИ