RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ проти прийняття законопроекту, який загрожує падінням платіжної дисципліни позичальників

b_img.jpgАсоціація українських банків направила до Комітету з питань правової політики та Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України експертні  висновки щодо законопроекту “Про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо підтримки позичальників банків в умовах фінансової кризи)” (№ 4382).

Автори цього законопроекту проблему неплатоспроможності позичальників пропонують вирішувати шляхом укладення змін до кредитного договору. Проте в АУБ наголошують на суперечностях, присутніх у законопроекті.  Зокрема у запропонованих змінах до ЦКУ ч. 1 ст. 1056-2 встановлює, що кредитний договір може бути змінено за згодою сторін, що цілком відповідає нормам статті 651 ЦКУ. Водночас частина 3 даної статті  надає право позичальнику звернутися до суду із позовом про зміну кредитного договору у тому випадку, якщо банк протягом 30 днів з моменту отримання заяви позичальника з пропозицією про такі зміни не досягає згоди із позичальником.

 За словами першого Віце-президента АУБ Володимира Бондаря, прийняття законопроекту у такій редакції стимулює виникнення ситуації, за якою позичальник завідомо буде висувати такі умови реструктуризації, які не можуть бути прийняті банком, з тим, щоб надалі відстоювати своє право у суді з метою ухиляння від погашення кредиту.

В АУБ наголошують, що прийняття даного законопроекту є недоцільним, оскільки це неминуче призведе до різкого падіння платіжної дисципліни позичальників і подальшого суттєвого погіршення якості активів банківської системи, що загрожує інтересам вкладників – фізичних та юридичних осіб. Також це може зумовити додаткові бюджетні витрати на відновлення платоспроможності окремих банків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-01-20

 
НОВИНИ