RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ просить владу врегулювати протиріччя навколо питання сплати пенсійного збору з операцій купівлі/продажу безготівкової іноземної валюти

3154c01c50_120156.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, Голови Національного банку України Володимира Стельмаха та Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Миколи Азарова з обґрунтуванням проблеми навколо порядку сплати у 2010 році пенсійного збору  з операцій купівлі/продажу безготівкової іноземної валюти.

Зокрема, як повідомляє у листі Президент АУБ, Законом України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» (ст.77) було передбачено, що пенсійний збір з валютних операцій протягом 2009 року справляється в розмірі 0,2% від суми операції. Оскільки Закон України «Про  Державний бюджет України на 2010 рік» ще не прийнято, статтею 46 Бюджетного кодексу України передбачається, що у таких випадках до прийняття закону про Державний бюджет на поточний бюджетний період податки, збори (обов'язкові платежі) та інші надходження справляються відповідно до закону про Державний бюджет на попередній бюджетний період. Тобто  ставка пенсійного збору з валютних операцій до прийняття закону про Державний бюджет на 2010 рік має зберігатися у розмірі 0,2% від суми операції.

Разом з тим Пенсійний Фонд своїм листом до Кабінету міністрів України від 31.12.2009 року висловив думку, що «… у 2010 році розмір збору із зазначених операцій має становити 0,5%». Як наголошує Президент АУБ, така позиція “суперечить наведеним вище нормам Бюджетного Кодексу, оскільки факт несвоєчасного прийняття закону про Державний бюджет на 2010 рік не дає підстав для зміни порядку та ставок оподаткування у новому бюджетному році”.

Як відомо, АУБ протягом останніх років послідовно та аргументовано виступала за скасування пенсійного збору з операцій купівлі/продажу іноземної валюти як такого, що негативно впливає на притік іноземних інвестицій в Україну і на розвиток внутрішнього валютного ринку. Таку ж думку з цього питання постійно висловлювали міжнародні фінансові організації. Позиція щодо поступового зменшення розміру пенсійного збору з цих операцій та його остаточного скасування підтримувалася Урядом та НБУ. Поданим Кабінетом Міністрів України законопроектом №5012, підтриманим також АУБ, передбачається скасування пенсійного збору з операцій купівлі/продажу безготівкової іноземної валюти. Як наголошують в АУБ, “це цілковито обґрунтована державницька позиція, яка сприятиме покращенню умов для притоку в Україну іноземних інвестицій”.

З огляду на вищесказане, Асоціація українських банків звернулася до Прем'єр-міністра України, Голови НБУ та Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з проханням розглянути та відповідно до п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 року № 1740 надати роз'яснення щодо порядку та розміру сплати пенсійного збору з операцій купівлі/продажу безготівкової іноземної валюти за гривню у 2010 році до прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік». Також АУБ звернулась з проханням сприяти якнайшвидшому прийняттю парламентом проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (реєстр. № 5012) та Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», передбачивши виключення із останнього пенсійного збору з валютних операцій як джерела наповнення спеціального фонду.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ