RSS
17 Лютий
     
 
Ставка RAB-тарифу повинна перевищувати банківські депозити — експерт

Ставка при RAB-регулюванні повинна бути такою, щоб у акціонерів розподільних компаній була економічна зацікавленість інвестувати в модернізацію електричних мереж. Таку думку висловив Олексій Дубовський, голова біржового комітету Української енергетичної біржі (КЕБ).

«В принципі будь-які інвестиції повинні окупатися. І, умовно кажучи, у бізнесу є два варіанти: або покласти гроші на депозит (і ми дивимося, які зараз ринкові ставки за депозитами), або вкласти їх у виробництво. Звичайно, відсотки в RAB-регулюванні не повинні бути нижчими, ніж зараз банки платять за депозит», — заявив Олексій Дубовський.

Стимулююче тарифоутворення або RAB-регулювання (Regulatory Asset Base — регульована база активів) — система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в США, Канаді, Європі та Австралії.

Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС в частині імплементації Директиви 2009/72/ЄС.

За матеріалами Hubs
 
НОВИНИ