RSS
16 Грудень
     
 
ВСУ допоміг Ощадбанку повернути 100 млн грн

Суд визнав законність вимог до поручителя.

13 вересня Верховний суд України розв’язав суперечку між Ощадбанком і бенефіціаром ТОВ «Спецзовнішкомплект» Геннадієм Коганом, який виступав поручителем по кредиту на 100 млн грн. Про це повідомили FinClub в прес-службі Ощадбанку.

У 2011-му і 2013 роках Ощадбанк надав ТОВ «Спецзовнішкомплект» (м. Кропивницький) кредитну лінію на загальну суму майже 60 млн грн. Забезпеченням виконання умов договорів кредитної лінії було і поручительство бенефіціара Геннадія Когана.

«Після порушення підприємством умов договорів кредитної лінії Ощадбанк звернувся за захистом своїх прав до суду, в тому числі про стягнення заборгованості з Геннадія Когана. Згідно з рішенням Оболонського районного суду Києва від 12 серпня 2016 року і рішенням Апеляційного суду Києва від 16 листопада 2016 року Ощадбанк стягнув з Геннадія Когана заборгованість в сумі понад 100 млн грн з урахуванням штрафів, пені та інфляції», – пояснили в Ощадбанку.

Однак з ініціативи боржника 5 липня 2017 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасував попередні судові рішення і направив справу на новий розгляд. «При цьому Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ зробив висновок, що поручитель нічого не винен державному банку, оскільки його поручительство припинилося внаслідок зміни термінів погашення окремих частин заборгованості в рамках терміну на погашення кредиту», – розповіли в Ощадбанку.

Банк не погодився з такою позицією ВССУ і звернувся за захистом своїх прав до Верховного суду України «13 вересня 2017 року представники Ощадбанку переконали вищу судову інстанцію в законності вимог держбанку до поручителя по кредиту підприємства на суму понад 100 млн грн, в наявності неприпинення поручительства і хибності висновків Вищого спеціалізованого суду України. Верховний суд України розв’язав суперечку, визначивши в своєму рішенні правову позицію, яка може використовуватися на користь банківської спільноти в аналогічних спорах», – зазначили в Ощадбанку.

 
НОВИНИ