RSS
17 Лютий
     
 
Новини АУБ
Київ заполонили фальшиві гривні

У Києві почастішали випадки виявлення фальшивих купюр. Киянам дають підробки на здачу в супермаркеті, таксі і навіть при обміні грошей.

Про це пише “Сегодня”.

Одній із киянок підсунули фальшиву 50-гривневу купюру на здачу в супермаркеті Солом’янського району.

У київській поліції радять у разі виявлення підробки відразу звертатися до них і не намагатися збути купюру. Адже вас самих можуть звинуватити в шахрайстві.

“На станції метро Мінська 29-річна жінка спробувала заплатити за проїзд фальшивими купюрами. Пасажирка дала касиру купюру номіналом 100 гривень. Співробітниця метрополітену звернула увагу, що купюра має ознаки підробки, повернула її. Тоді жінка дала ще одну купюру, а й та була фальшивою. Касира це насторожило. Вона покликала співробітників поліції. Жінку затримали і доставили в райвідділ поліції. Затримана пояснила: гроші, якими вона розраховувалася, нібито їй дали в пункті обміну валют. За фактом проводять розслідування”, – розповіли в ГУ НП Києва.

Радник президента асоціації українських банків Олексій Кущ розповів, що фальшивомонетники іноді підробляють гроші так, що відрізнити їх без спецобладнання неможливо.

“Якщо є сумніви, краще перевірити купюри в банку. Найчастіше підробляють купюри номіналом 20 і 50 гривень. Вони найходовіші, люди до них не придивляються. Потрібно звернути увагу на краї купюри: якщо вони обрізані недбало або нерівно, то це може бути підробка. На справжніх грошах чітко видно водяні знаки. Ще один спосіб: скласти справжню купюру вдвічі – вона потім розгинається без яскраво виражених загинів і не рветься. Звертайте увагу на номерні знаки: в підроблених купюрах номери повторюються попарно”, – порадив експерт.

 
НОВИНИ