RSS
16 Грудень
     
 
ВТБ Банк має намір збільшити статутний капітал

ВТБ Банк (Київ) має намір збільшити статутний капітал, повідомив банк у системі розкриття інформації НКЦПФР.

Згідно з повідомленням, акціонери банку розглянуть відповідне питання на загальних зборах 23 жовтня.

Днями глава ВТБ (РФ) Андрій Костін повідомив, що ВТБ планує стискання бізнесу в Україні через складнощі з продажем дочірніх банків.

“Будемо скорочувати розмір бізнесу і витрати, продавати потихеньку активи, забирати кредити, що можна, і всякі застави продавати. І звідти згортатися. Продати там, напевно, ніхто нічого не дасть”, – сказав Костін.

В даний час в Україні працюють два дочірні банки групи – ВТБ Банк (Україна) і БМ банк (дістався ВТБ після купівлі Банку Москви).

Група ВТБ в травні минулого року заявила про намір продати українські банки в разі появи цікавих пропозицій. Однак уже в червні керівництво ВТБ повідомило, що призупинило активний пошук покупців. Розмови про вихід групи з українського ринку поновилися в березні 2017 року, після того, як Київ ввів санкції стосовно українських банків з російським державним капіталом. Введені на рік обмеження забороняють їм здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур.

ВТБ Банк за підсумками січня-червня 2017 року отримав чистий збиток у розмірі 1,160 млрд грн, що в 4,3 рази менше, ніж за аналогічний період 2016 року (4,956 млрд грн). Активи банку за цей період зменшилися на 30,1% і склали 14,019 млрд грн, в тому числі кредити і аванси клієнтам зменшилися на 30,3%, до 8,842 млрд грн.

Статутний капітал до кінця зазначеного періоду залишався на колишньому рівні – 34,216 млрд грн, тоді як власний капітал зменшився на 58,8% – до 1,163 млрд грн.

  • ВТБ Банк (раніше – банк “Мрія”) заснований в 1992 році. Його основним акціонером є ВАТ “Банк ВТБ” (РФ, 99,9959%).
  • Станом на 1 липня 2017 року за розміром загальних активів ВТБ Банк займав 16-е місце (14,019 млрд грн) серед 88 українських банків.
 
НОВИНИ