RSS
19 Лютий
     
 
Ціна канадського долара досягла максимуму за 2 роки

Банк Канади в середу підвищив базову процентну ставку вдруге за три місяці, щоб скоротити частину “значних діючих стимулів у грошово-кредитній політиці”, говориться в повідомленні Центробанку.

Всупереч очікуванням ринку ставка була піднята з 0,75% до 1%. Економісти прогнозували її збереження на колишньому рівні.

Канадський долар в середу підскочив на 1,2% до долара США, до максимуму з червня 2015 року, а також на 1,1% до євро і на 1,4% до фунта стерлінгів.

ЦБ відзначив численні ризики для економіки, незважаючи на її значне зростання – найшвидше серед країн G7 у цьому році.

Центробанк Канади висловив стурбованість з приводу хронічного надлишку виробничих потужностей, зниженого тиску на зарплати і ціни, геополітичних ризиків, динаміки канадського долара, а також впливу зростання процентних ставок на закредитовані домогосподарства.

“Подальші рішення у сфері грошово-кредитної політики не визначаються заздалегідь і будуть прийматися, виходячи з економічних даних, що надходять, і подій на фінансовому ринку, оскільки вони інформують про перспективи інфляції”, – йдеться в комюніке за підсумками вересневого засідання Банку Канади.

 
НОВИНИ