RSS
15 Грудень
     
 
Банкам можуть знизити мінімальний статутний капітал до 200 млн грн

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності за погодженням з представниками банківського сектору підтримає і внесе на розгляд парламенту законопроект про зменшення мінімального статутного капіталу для банків в Україні з 500 до 200 млн грн. Про це за підсумками зустрічі з банкірами на своїй сторінці в Facebook написав голова Комітету, член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка.

“Перспективи розвитку банківської системи сьогодні обговорили у нашому фінансовому парламентському комітеті на зустрічі з великою групою банкірів. Головне рішення – домовилися внести законопроект про зменшення мінімального рівня статутного капіталу для банків в Україні з 500 до 200 млн грн”, – написав народний депутат.

За його словами, у комітету і банкірів однакове бачення перспектив розвитку сектору.

“Добре, що ми спільно з банкірами бачимо ризики в майбутньому надмірного зростання частки іноземного капіталу у вітчизняній банківській системі. У тому числі, також і російського. Ми всі вважаємо, що економічна ситуація додатково підтвердила наші спільні позиції: на сьогоднішній день мінімальний рівень капіталу для банків в Україні можна залишити на рівні багатьох наших сусідів. Ми послідовно виконуємо прийняту комітетом ще в минулому році Стратегію розвитку банківської системи”, – підкреслив С. Рибалка.

Нагадаємо, в 2014 році Національний банк зобов’язав банки збільшити статутний капітал до 300 млн грн – до 11 січня 2017 року, до 400 млн грн – до 11 січня 2018 року, до 450 млн грн – до 11 січня 2019 року, до 500 млн грн – до 11 липня 2024 року.

 
НОВИНИ