RSS
16 Грудень
     
 
Банківські аналітики дали прогноз цін на нафту цього року

Банківські аналітики погіршили прогноз цін на нафту третій місяць поспіль, свідчать результати щомісячного дослідження The Wall Street Journal.

П’ятнадцять представників інвестиційних банків, які брали участь у проведеному в кінці липня опитуванні, очікують, що марка Brent буде коштувати в середньому $53 за барель в цьому році, що на $2 нижче червневої оцінки. Прогноз для WTI погіршився на $1 до $51 за барель.

Сильне збільшення світових запасів нафти чинило тиск на котирування протягом останніх трьох років, але останнім часом вони почали знижуватися у міру підвищення попиту в США і обмеження видобутку ОПЕК+. Проте деякі експерти вважають, що тенденція до скорочення резервів нафти може змінитися на протилежну в кінці року, оскільки виробництво в США продовжує зростати.

Респонденти WSJ також погіршили прогноз вартості нафти в 2018 році: Brent – до $55 за барель з $57 за барель, для WTI – до $53 за барель з $55 за барель.

“Ми дуже обережно ставимося до цін у найближчому майбутньому, особливо у вересні та жовтні, коли традиційно попит на нафту і нафтопродукти йде на спад”, – йдеться у звіті Societe Generale.

“Надії на те, що запаси продовжать скорочуватися, можуть принести розчарування”, – враховуючи зростання пропозиції, відзначають аналітики Commerzbank.

Хоча попит на нафту в США в цілому досить сильний останнім часом, що відповідає сезонному підвищенню споживання, деякі експерти вважають, що прогноз неоднозначний.

Опитані WSJ аналітики прогнозують, що котирування залишаться нижче ніж $60 за барель у 2019 році. При цьому очікування щодо середньої вартості Brent впали до $59,6 за барель у порівнянні з $74 за барель у липні минулого року.

 
НОВИНИ