RSS
15 Грудень
     
 
ФГВФО продовжив ще на рік ліквідацію ще одного банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) продовжив термін ліквідації Укргазпромбанку на один рік – до 14 вересня 2018 року, повідомив ФГВФО на веб-сайті.

Згідно з повідомленням, на такий же період продовжуються повноваження ліквідатора банку Євгена Ожга.

Укргазпромбанк 7 квітня 2015 року було віднесено до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі здійсненням ризикової діяльності, а 5 серпня Національний банк України (НБУ) погодив придбання компанією PrimestarEnergy FZE (ОАЕ) 100% акцій Укргазпромбанку.

Новий власник мав протягом місяця після укладення договору відновити показники платоспроможності і ліквідності Укгазпромбанку. Однак 14 вересня НБУ за пропозицією ФГВФО прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Укргазпромбанку в зв’язку з недокапіталізацією банку вчасно новим акціонером.

На початку жовтня стало відомо, що Господарський суд Києва за позовом Primestar Energy FZE заборонив НБУ ліквідувати Укргазпромбанк.

Укргазпромбанк заснований в 1996 році. Спеціалізувався на обслуговуванні підприємств ПЕК. Банк контролювали відомі в Україні сім’ї представників газової галузі Івана Діяка і Іллі Рибчича.

Згідно з даними Нацбанку, за розміром активів (1,369 млрд грн) Укргазпромбанк на 1 січня 2015 року посідав 81-е місце серед 158 банків, що діяли в країні.

 
НОВИНИ