RSS
16 Грудень
     
 
Васадзе викупив у ФГВФО свій мільярдний борг перед Дельта банком за 244 млн грн

Фонд гарантування вкладів заявив, що 18 липня у системі ProZorro.Продажі відбувся «успішний аукціон, у ході якого було реалізовано лот за рекордною наразі ціною – 243 675 000 грн».

«На продаж виставлялося право вимоги за кредитом вітчизняного автовиробника із автомобілебудівними та виробничими цехами у Запоріжжі. Актив перебував на балансі АТ «Дельта Банк», – констатують у ФГВФО.

Переможцем торгів стало ТОВ «Фінансова компанія «Юніверсум Фінанс».

За даними держреєстру, засновником ТОВ «ФК «Юніверсум Фінанс» є ТОВ «Юніверсум-ФК», серед засновників якого в свою чергу – Есіава Інга Вахтангівна.

Есіава Інга Вахтангівна разом з Васадзе Ніною Таріелівною є також засновницями ТОВ «Гермес Тревел Груп».

Васадзе Ніна Таріелівна – дочка автомобільного магната Таріела Васадзе, який контролює корпорацію «УкрАВТО». Васадзе Н.Т. є керівником ТОВ «Фалькон-Авто».

Згідно з судовими матеріалами, позичальником Дельта Банку за кредитним договором №НКЛ-2019631, право вимоги за яким і продав Фонд гарантування, було ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», яке знову ж таки входить до «УкрАВТО».

Раніше Фонд заявляв, що обсяг заборгованості за кредитним договором №НКЛ-2019631 становить 996,4 млн грн (у т.ч. 848,1 млн грн – борг по тілу кредита; 148,3 млн грн – борг по відсоткам). Кредит надавався в 2013 році, має бути погашеним у 2018 році, останній платіж був у лютому 2015 року. При цьому відповідний актив – у заставі НБУ.

 
НОВИНИ