RSS
17 Грудень
     
 
в Україні лопнув ще один банк

Правління Національного банку 13 липня прийняло рішення № 441-РШ/БТ про віднесення ПАТ “Акціонерний комерційний банк “Новий”“ до категорії неплатоспроможних.

У Нацбанку нагадали, що збори акціонерів банку “Новий” прийняли рішення про припинення здійснення банківської діяльності і надали відповідний план в НБУ.

“Водночас згідно із законом “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків” Національний банк не має права погоджувати план припинення банку за наявності підстав, за яких цей банк може бути віднесено до категорії неплатоспроможного”, – заявили в НБУ.

Розмір регулятивного капіталу банку “Новий” на 12 липня 2017 року був менше однієї третини від мінімального рівня, тому Нацбанк був зобов’язаний віднести банк до категорії неплатоспроможних.

Регулятор відзначає, що 99% всіх вкладників банку “Новий” (близько 3 тисяч осіб) отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис. грн. Клієнти з більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом. Фонд забезпечить виплату близько 36 млн грн.

Станом на 8 червня 2017 року власником істотної участі в ПАТАКБ “Новий” є Державне космічне агентство України (18,3% акцій). Рештою акцій банку володіють особи з частками менше ніж 10% акцій банку кожен.

 
НОВИНИ